MENU
Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Canor HYPERION P1 | Przedwzmacniacz lampowy | Srebrny

Canor HYPERION P1 | Przedwzmacniacz lampowy | Srebrny

ID produktu 10611
Producent Canor
Kategoria Stereo » Przedwzmacniacze
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 60750 zł
oblicz rate

Canor Hyperion P1

Hyperion P1 to zupełnie nowy, flagowy przedwzmacniacz lampowy w czystej klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym, zaprojektowany i wyprodukowany w słowackiej fabryce Canor, jednej z najnowocześniejszych na świecie. Hyperion P1, referencyjny przedwzmacniacz marki CANOR Audio, został wyposażony w sześć lamp: 4x 6922 oraz 2x 6H30PI. Są to lampy o ponadprzeciętnych parametrach, które zostały dobrane po dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem.

 

 

  • Zero globalnego sprzężenia zwrotnego - daje dźwięk, który jest bardziej muzykalny i realistyczny
  • Idealne rozwiązanie filtracyjne - specjalnie zaprojektowany transformator mocy na potrzeby Hyperion P1

Precyzyjnie zbalansowany potencjometr

W przedwzmacniaczu Hyperion P1 potencjometr został umieszczony w specjalnej aluminiowej obudowie o ściankach grubości 10 mm, co zapewnia doskonałe ekranowanie, a dzięki specjalnej konstrukcji pochłania również drgania. Solidna aluminiowa obudowa eliminuje wibracje oraz gwarantuje ogólną wytrzymałość

Sterowanie jest izolowane galwanicznie za pomocą sterowników optycznych. 

 

Zero sprzężenia zwrotnego 

Canor Audio Hyperion P1 to przedwzmacniacz pracujący w klasie A, który został starannie zaprojektowany tak, by uniknąć jakichkolwiek globalnych sprzężeń zwrotnych. Zarówno potencjometr jak i część elektroniczna przedwzmacniacza montowana jest na podkładkach antywibracyjnych, co przyczynia się do całkowitego wyeliminowania drgań. Eliminacja zakłóceń, została zapewniona poprzez oddzielenie części analogowej od części zasilającej solidną aluminiową ścianką (grubość 10 mm), która przyczynia się do eliminacji zakłóceń.

 

 

Transformator

W celu wyeliminowania mechanicznych zakłóceń pochodzących od transformatora jego rdzeń został impregnowany próżniowo i zatopiony w całości w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawa osłona tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne i znacząco przyczynia się do uzyskania doskonałej odległości sygnału od wszelkich zakłóceń pochodzących z  zasilania. Uzwojenia pierwotne i wtórne są oddzielone ekranującą folią miedzianą z zakładką 50%, co zapobiega przenikaniu napięć zakłócających z sieci.

 

 

Najważniejsze cechy

  • Hyperion P1 to przedwzmacniacz klasy A, który został zaprojektowany tak, aby uniknąć jakichkolwiek globalnych sprzężeń zwrotnych
  • Potencjometr umieszczony jest w specjalnej aluminiowej obudowie (ścianki o grubości 10 mm)
  • Potencjometr, podobnie jak część elektroniczna, został zamontowany na podkładkach (kolumnach) antywibracyjnych
  • Część analogowa jest oddzielona od części zasilającej solidną aluminiową ścianką (grubość 10 mm), co przyczynia się do eliminacji zakłóceń
  • Sterowanie tłumikiem jest galwanicznie odseparowane za pomocą sterowników optycznych
  • W celu usunięcia zakłóceń mechanicznych, rdzeń transformatora jest impregnowany próżniowo, a cały transformator jest zatopiony w specjalnej mieszance antywibracyjnej
  • Wyprodukowany w słowackiej fabryce Canor, jednej z najnowocześniejszych na świecie

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu, na gwarancji polskiego dystrybutora, z kompletem akcesoriów dołączanych przez producenta.

Funkcjonalność

To zazwyczaj analogowe urządzenie, które wymaga do kompletu końcówki mocy stereo lub dwóch końcówek mocy mono. Rolą przedwzmacniacza jest przyjęcie sygnału audio analogowego lub cyfrowego ze źródła np. gramofonu, odtwarzacza CD, komputera, telewizora, odtwarzacza strumieniowego i przekazanie go do końcówek mocy, aby te wzmocniły go i wysterowały nim kolumny głośnikowe.

Warto także przypomnieć, że każdy wzmacniacz zintegrowany posiada wbudowany przedwzmacniacz i końcówki mocy, ale najbardziej wyrafinowane systemy stereofoniczne zazwyczaj mają te funkcje rozdzielone na oddzielne urządzenia. Wynika to z faktu, że przedwzmacniacz i końcówka mocy mają zupełnie odmienne wymagania co do linii zasilającej, które są ze sobą sprzeczne. Dodatkowo, praca końcówek mocy pracujących na sygnale o mocy kilkunastu albo i kilkudziesięciu watów zazwyczaj zakłóca pracę przedwzmacniacza pracującego na bardzo słabym sygnale liczonym w miliwoltach. W końcu, jest to dodatkowe miejsce, gdzie każdy użytkownik może mieć dodatkowy wpływ na brzmienie swojego systemu własnoręcznie dobierając do siebie przedwzmacniacz i końcówkę mocy.

Dlatego większość audiofilów uważa za właściwe używanie tzw „systemu dzielonego” a pokusa parowania ze sobą urządzeń różnych producentów jest silna, ponieważ można uzyskać bardzo unikalne, autorskie brzmienie.

Dobrej klasy przedwzmacniacze wyróżniają się zazwyczaj bardzo precyzyjną regulacją natężenia dźwięku, co jest wadą nawet droższych wzmacniaczy i ma znaczący wpływ na odbiór stereofonii.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: