MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Monitor Audio Radius One

Monitor Audio Radius One

ID produktu 5419
Producent Monitor Audio
Kategoria Kolumny i Głośniki » Soundbary
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 2890 zł
oblicz rate

Monitor Audio 

 

Radius One

 

Radius One dziedziczy po oryginalnym Radiusie nieporównywalny dźwięk, będący wynikiem fantastycznie dopasowanych przetworników, umieszczonych w precyzyjnie dobranej obudowie. Konstrukcja opiera się na przetwornikach C-CAM, w trzech parach, w skład których wchodzą: kopułka wysokotonowa 25 mm C-CAM oraz 100 mm głośnik niskotonowy C-CAM, umieszczone w oddzielnych komorach, każda z bas-refleksem. To tak jakbyśmy mieli trzy Radiusy 90 w jednej, ładnej obudowie, dopasowanej kształtem do nowoczesnych ekranów LED i plazmowych. Pomimo tak zaawansowanej technologii „na pokładzie” Radius One zajmie tyle samo miejsca, co jego poprzednik. Choć, tak naprawdę, jest mniejszy. Innowacyjne płaskie profile przetworników zastosowanych w nowych Radiusach to potrójne uderzenie: z prawego, centralnego lewego kanału i z obudowy zredukowanej o 40%. Są też inne zalety – jedna maskownica dopełnia nowoczesny wygląd, zespolony z resztą systemu kina domowego, łatwy w instalacji, imponujący… W komplecie instalacyjny uchwyt naścienny.

 

 

  • Nowy 4” przetwornik basowy C-CAM® - w Radiusach zastosowaliśmy nasze nowe przetworniki basowe z membranami o powierzchni podobnej do powierzchni piłki golfowej, po raz pierwszy zastosowane w topowej serii Platinum, a następnie wprowadzone także w serii Gold GX. Intensywne badania oraz modelowanie z pomocą FEA pozwoliły nam udoskonalić współpracę między membraną a jej napędem, który jest teraz większy, wyposażony w większą cewkę, wyższą moc, a wszystko to pozwoliło zredukować zniekształcenia przetwornika.
  • Nowa złota kopułka C-CAM – została zoptymalizowana tak, by wykorzystać pełnię swoich możliwości w kompaktowej obudowie Radiusa. Osiągnęliśmy to poprzez bardziej efektywne wentylowanie tylnej strony membrany – powietrze uwięzione i kompresowane w tym miejscu prowadzone jest wokół obudowy głośnika do wentylowanej komory umieszczonej za nim.
  • Mocowanie przetworników pojedynczą śrubą do tylnej ścianki kolumny zapewnia mechaniczne odsprzęganie ich od przedniej ścianki, co przekłada się na bardziej klarowną i rozdzielczą prezentację tonów średnich. Jednocześnie śruby przechodzące przez całą głębokość kolumny są elementami wzmacniającymi, poprawiającymi sztywność całej obudowy.
  • Dostarczany w komplecie z dedykowanymi uchwytami do montażu ściennego.

 

Wartość

Pasmo przenoszenia 90 Hz – 35 kHz

Czułość 87 dB

Impedancja 6 Ω

 

Moc 75 W

Rekomendowana moc wzmacniacza 30-100 W

Maksymalne SPL 106 dB

Typ obudowy bas-refleks umieszczony z przodu (sekcja centralna)

z tyłu (sekcja prawa i lewa)

 

Przetworniki

3 x 100 mm C-CAM nisko-średniotonowy
3 x 25 mm wysokotonowy C-CAM

 

Wymiary 175 x 980 x 67 mm

Waga 7,4 kg

 

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: