MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
McIntosh MR89 | Tuner radia AM-FM

McIntosh MR89 | Tuner radia AM-FM

ID produktu 4775
Producent McIntosh
Kategoria Stereo » Tunery radiowe
Cena za szt.
Dostępność 1szt.
Cena: 29500 zł
oblicz rate

Zawiera wiele udoskonaleń i nowych funkcji, dzięki którym słuchanie radia jest przyjemniejsze
Mierniki wyjściowe 60dB pokazują poziom sygnału dostarczanego z wyjść analogowych
Ekskluzywne obwody częstotliwości radiowej
Zaawansowana wydajność przy niskich zniekształceniach
Wyjścia cyfrowe i analogowe

 

 

 


Chociaż nie ma wątpliwości co do popularności i trwałości płatnych serwisów do strumieniowego przesyłania muzyki, wciąż jest mnóstwo darmowej muzyki nadawanej drogą radiową z tysięcy tradycyjnych stacji radiowych. A McIntosh ma długą i wybitną historię z radiem i tunerami. McIntosh MR78 z lat 70. jest uważany przez wielu za jeden z najlepszych – jeśli nie najlepszy – tuner, jaki kiedykolwiek powstał.


Tuner AM/FM MR89 kontynuuje tradycję doskonałości tunera, pozwalając cieszyć się obfitością darmowej muzyki przesyłanej strumieniowo przez niewidzialne fale radiowe.

 


MR89 jest wyposażony w ekskluzywne obwody częstotliwości radiowej (RF) firmy McIntosh, które są w stanie odbierać zarówno silne sygnały FM z pobliskich stacji – coś, co może przeciążać i powodować zniekształcenia w słabszych tunerach – a jednocześnie jest w stanie dostroić słabsze sygnały FM znajdujące się dalej przy niewielkich zniekształceniach.

Zaawansowany monitor jakości sygnału MR89 może wyświetlać szczegółowe poziomy sygnału, wielościeżkowego i szumu przychodzących sygnałów RF, aby pomóc w dostrojeniu optymalnego rozmieszczenia anteny AM lub FM. Jest dostarczany z naszą anteną RAA2 AM, która jest wyposażona w kabel o długości 20 stóp (6 m), który zapewnia elastyczność w umieszczaniu anteny w celu uzyskania najlepszego możliwego odbioru sygnału radiowego; Aby podłączyć amplituner MR89 do domowego systemu audio, dołączona jest para symetrycznych i niesymetrycznych wyjść analogowych wraz z jednym cyfrowym wyjściem koncentrycznym i optycznym.W modelu MR89 wprowadzono wiele udoskonaleń, dzięki którym słuchanie radia jest przyjemniejsze. Czułość, stosunek sygnału do szumu, zniekształcenia harmoniczne, selektywność kanałów i separacja stereo zostały dokładnie przeanalizowane i starannie zaktualizowane, co dało znaczną poprawę wydajności dla każdego z nich.

Dodano również szereg nowych funkcji. Aby pomóc w transmisji stereofonicznej FM o niższej jakości, funkcja Stereo Blending została ulepszona dzięki wprowadzeniu nowej opcji High Blend, która bardziej agresywnie łączy część zakresu częstotliwości dźwięku o wysokiej częstotliwości.

Nowa funkcja Softmute redukuje dźwięk podczas odbierania stacji o niskiej jakości lub zakłóceń i zakłóceń między stacjami. Inną dodaną metodą redukcji hałasu i poprawy wrażeń słuchowych jest nowa funkcja Highcut, która redukuje zawartość dźwięku o wysokiej częstotliwości. Dostępnych jest kilka ustawień agresywności dla Stereo Blending, High Blend, Softmute i Highcut, aby dopasować jakość stacji i preferencje słuchania.


Stacje radiowe AM i FM są strojone za pomocą płynnie działającego pokrętła strojenia.

MR89 obsługuje system FM Radio Broadcast Data System (RBDS)1, umożliwiając wyświetlanie różnych informacji, takich jak nazwa stacji, gatunek muzyki, nazwa wykonawcy i tytuł utworu (pod warunkiem, że takie dane są przesyłane przez stację).

Wyświetlanie danych RBDS można całkowicie dostosować lub wyłączyć zgodnie z własnymi upodobaniami.

Funkcja wyszukiwania jest dostępna za pośrednictwem elementów sterujących na panelu przednim lub za pomocą dołączonego pilota. Czułość funkcji wyszukiwania można regulować za pomocą menu ustawień.

MR89 może przechowywać do 20 zaprogramowanych stacji zarówno w paśmie AM, jak i FM.


Para mierników wyjściowych 60dB pokazuje poziom sygnału, który jest dostarczany z wyjść analogowych każdego kanału. Podczas gdy głośność jest kontrolowana przez przedwzmacniacz, wzmacniacz zintegrowany lub inne urządzenie sterujące, mierniki na MR89 dokładnie pokazują wyjście audio lewego i prawego kanału generowane przez odbieraną stację.

W zależności od odbieranego programu mierniki są dobrym wskaźnikiem doskonałej separacji stereo MR89.

 

MR89 może odbierać następujące częstotliwości FM, które są używane w wymienionych regionach, a także w wielu innych częściach świata: 87,5 MHz – 108,0 MHz (Europa); 88,1 MHz – 107,9 MHz (USA); oraz 76,0 MHz – 108,0 MHz (Japonia). W przypadku odbioru AM może odbierać 531 kHz – 1701 kHz (Europa); 530kHz – 1700kHz (USA); oraz 531 kHz – 1629 kHz (Japonia).

Panel przedni z czarnego szkła, mierniki, pokrętła i zaślepki ze szczotkowanego aluminium są umieszczone w obudowie ze stali nierdzewnej wypolerowanej do luksusowego lustrzanego wykończenia, które nadaje ponadczasowy wygląd McIntosha.

MR89 można sparować z różnymi wzmacniaczami, gramofonami, odtwarzaczami CD, procesorami kina domowego, urządzeniami do korekcji pomieszczenia, głośnikami i innymi komponentami źródłowymi, tworząc kompletny domowy system audio. 

1) RBDS jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych.

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: