MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Promocja
McIntosh MC1502 | Stereofoniczna lampowa końcówka mocy | Nowość!

McIntosh MC1502 | Stereofoniczna lampowa końcówka mocy | Nowość!

ID produktu 8274
Producent McIntosh
Kategoria Stereo » Końcówki mocy
Cena za szt.
Dostępność 1szt.
Cena: 56500 zł
59500 zł
oblicz rate

McIntosh MC1502 | Stereofoniczna lampowa końcówka mocy

MC1502 to stereofoniczny wzmacniacz lampowy, który oferuje moc aż 150 W na każdy z dwóch kanałów. Jest on jest bezpośrednim następcą limitowanego, rocznicowego modelu MC2152, stworzonego dla uczczenia 70 rocznicy powstania firmy McIntosh Laboratory. MC1502 ma takie same specyfikacje i jakość dźwięku, nie ma za to specjalnych elementów wykończeniowych wersji rocznicowej. Stylistyka nawiązuje swoim wyglądem do klasycznego, legendarnego modelu MC275.

Jednakże MC1502 oferuje dwukrotnie większą moc niż MC275 (150 W vs. 75 W) i jest gabarytowo większy od niego. Można go postrzegać pod wieloma aspektami jako ,,większego brata” modelu MC275. I chociaż MC275 można przełączyć w tryb mono co zwiększa jego moc do 150 W, to i tak MC1502 może się pochwalić lepszą relacją sygnału do szumu (112dB vs. 105dB – dla pary monofonicznych MC275), co owocuje jeszcze cichszą pracą nowego wzmacniacza stereofonicznego niż dwóch monobloków, które i tak są bardzo cichymi urządzeniami jak na końcówki lampowe.

McIntosh MC1502 wykorzystuje osiem lamp mocy KT88 (po cztery na każdy z kanałów) oraz zestaw ośmiu lamp sterujących, składający się z czterech 12AX7A i czterech 12AT7, po dwie każdego typu na kanał. Lampy 12AX7A pracują w stopniu wejściowym, a 12AT7 w stopniach napięciowych i sterujących. Osiem lamp sterujących posiada ceramiczne podstawy montażowe z pozłacanymi stykami. Gniazda lamp KT88 zawierają układ chłodzenia Air-Pipe aby wydłużyć ich żywotność.

Diody LED umieszczone pod ośmioma lampami sterującymi można ustawić w różnych możliwych wariantach. Tryb OFF to wyłączone podświetlenie (co pozwala podziwiać naturalny bursztynowy kolor lamp), zaś tryb ON oferuje tryb klasycznego zielonego podświetlenia.

Wszystkie lampy próżniowe zabezpieczone są klatką ochronną wykonaną z solidnego drutu ze stali nierdzewnej o grubości 12mm, wykończonego metodą malowania proszkowego w czarnym kolorze.

Firmowa technologia Sentry Monitor™ monitoruje parametry przepływającego prądu, chroni urządzenie przed wystąpieniem zwarcia i w razie potrzeby uruchamia zabezpieczenie. Lampy sterujące będą wówczas migać na czerwono.

Moc wyjściowa MC1502 jest taka sama zarówno na obciążeniu 2Ω, 4Ω jak i 8Ω. Uzyskano to dzięki zastosowaniu firmowej, opatentowanej technologii transformatorów wyjściowych Unity Coupled Circuit. Pomiędzy dwoma transformatorami Unity Coupled umieszczono ekranowany transformator zasilacza. Każdy transformator ma swoją obudowę ze szklanym panelem na górze. Na obudowach transformatorów znajdują się schematy ich podłączenia.

Stylistyka MC1502 została podkreślona przez klasyczną obudowę z polerowanej stali nierdzewnej, z panelami bocznymi ozdobionymi charakterystycznymi dla marki klasycznymi oznaczeniami modelu wykonanymi z aluminium. Na przednim panelu znajduje się jeszcze jedno aluminiowe oznaczenie modelu, otoczone z obu stron klasycznymi firmowymi pokrętłami.

Na tylnej ściance MC1502 zamontowano zarówno wejścia symetryczne XLR jak i niesymetryczne RCA, a także opatentowane gniazda głośnikowe Solid Cinch™ umożliwiające szybkie i bezpieczne podłączenia kabli głośnikowych zakończonych zarówno widełkami jak i wtykami bananowymi. Znajdują się tu także gniazda firmowej technologii Power Control, umożliwiającej włączanie lub wyłączanie różnych innych urządzeń McIntosha połączonych w jeden system. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy mamy do czynienia z rozbudowanymi systemami audio lub zaawansowanymi systemami kina domowego.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: