MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Kef E305 Zestaw 5.1

Kef E305 Zestaw 5.1

ID produktu 3165
Producent KEF
Kategoria Kolumny i Głośniki » Zestawy kolumn
Cena za kpl.
Dostępność 1 kpl.
Cena: 3999 zł
oblicz rate

 

Zestaw kolumn 5.1 Kef E305

 

Sprzęt po ekspozycyjny, nie nosi żadnych śladów użytkowania. Pełna Polska gwarancja

Kultowy charakter
Oryginalny system KEF KHT2005 oraz KHT3005 typu „jajko” zrewolucjonizował kino domowe niezwykle dokładnym trójwymiarowym dźwiękiem z małych głośników naszpikowanych najnowocześniejszymi technologiami. Przeprojektowany w celu skorzystania z innowacji projektowych opracowanych dla najbardziej wyrafinowanych głośników audiofilskich KEF, całkowicie nowy system E305 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej – w zaskakująco korzystnej cenie. Dostępny w głębokiej czerni lub czystej bieli, z jedwabistym matowym wykończeniem w połączeniu z satynową chromowaną aluminiową obudową, wygodnie obracaną w celu zamontowania uchwytów ściennych. Dostępne są również specjalne, pięknie zaprojektowane stojaki, ułatwiające pozycjonowanie w otoczeniu.

Ekstremalna prostota
Wszystko w nowym systemie E305 zostało zaprojektowane aby uczynić życie prostszym i przyjemniejszym. Wystarczy go podłączyć do dowolnego odbiornika AV, który steruje również poziomem wyjścia subwoofera. Nie dysponując żadnymi specjalistycznymi narzędziami ani umiejętnościami, w krótkim czasie można samodzielnie skonfigurować system dla uzyskania optymalnych efektów.
Niezależnie od umiejscowienia – na biurku, na ścianie, czy też na stojakach podłogowych – konfiguracja nie mogłaby być prostsza.

Ekstremalna precyzja
Doskonale zbalansowany, high-endowy zintegrowany system 5.1 oparty na zespole głośników 4,25” Uni-Q KEF i doskonale dopasowanym subwooferze – nowy zestaw kina domowego E305, zachwyca wypełniając pokój przestrzennymi, wysoce szczegółowymi i niezwykle naturalnymi dźwiękami, oddającymi całą magię oryginalnego źródła.

Nowy 4.25-calowy zestaw głośników Uni-Q
Tajemnica wybitnego systemu Hi-Fi E305 tkwi w najnowszej iteracji flagowego systemu głośników KEF Uni-Q, pierwotnie opracowanej dla wielokrotnie nagradzanej serii Q. Dzięki niezwykle szerokiej charakterystyce dyspersji i czystości dźwięku, technologia ta zapewnia nadzwyczajnie naturalną jakość dźwięków.

Głośnik wysokotonowy Uni-Q
Znajdujący się w centrum stożka średniotonowego głośnik wysokotonowy jest wentylowany, aby zapobiegać zakłóceniom wskutek wysokiego ciśnienia wytwarzającego się za kopułą. W ten sposób dźwięki w krytycznym obszarze wokalnym są nadzwyczaj szczegółowe i zachowują najsubtelniejsze niuanse oryginalnego nagrania. Ponadto, dzięki zastosowaniu falowodu KEF „Tangerine”, dźwięki są emitowane równomiernie, zwiększając zarówno rozproszenie, jak i czułość głośnika wysokotonowego dla bardziej naturalnych wrażeń muzycznych na całym obszarze emisji dźwięku.

Głośnik Uni-Q MF/LF
Sztywniejszy niż standardowe materiały, aluminiowy stożek średniotonowy działa niezmiennie w całym zakresie wokalnym dla gładkiego i czystego odtwarzania średnich tonów z zachowaniem niezwykłej szczegółowości ludzkiej mowy. Wraz z surroundem stożka Z-flex KEF możliwa jest kompletna emisja przy jednoczesnym zachowaniu gładkiej, nieprzerwanej powierzchni, po której głośnik wysokotonowy emituje dźwięki bez jakichkolwiek zakłóceń oraz efektów dyfrakcji. Jego sterownik z podciętym magnesem, którego wzornictwo jest charakterystyczne dla high-endowych głośników redukuje zakłócenia średnich tonów generując niezwykle symetryczne pole magnetyczne i pomagając w ten sposób stworzyć poczucie bycia w samym sercu wydarzenia.

Satelity
Jeszcze trudniejszym wyzwaniem, niż zaprojektowanie doskonałego głośnika, jest opracowanie wiodącego w swojej klasie głośnika satelitarnego. Satellite E301 już od samego początku został zaprojektowany jako pojedynczy, doskonale zbalansowany system z przeplotem, obudową i głośnikami współpracującymi ze sobą z zachowaniem najwyższej harmonii.
Im mniej czynników pośrednich narusza zarejestrowany sygnał, tym czystszy jest dźwięk. W celu wyeliminowania wtórnego promieniowania i ingerencji w obrębie obudowy, ściany są stabilnie wzmocnione za pomocą wewnętrznego ożebrowania i technologii tłumienia dźwięku dla maksymalnej precyzji bez niepożądanych rezonansów. Obudowy o niskim poziomie dyfrakcji zostały szczegółowo opracowane w celu zminimalizowania rozproszeń na wyjściu, aby do emitowanego przez głośniki dźwięku nie były dodawane ani od niego odejmowane żadne dźwięki.

Subwoofer
System E305 został zaprojektowany w celu zapewnienia unikalnej jakości basów, z płynną integracją z pozostałymi elementami systemu, dla uzyskania brzmienia pięciu pełnozakresowych głośników. Częstotliwość i pasmo przenoszenia subwoofera i satelitów są  do siebie dopasowane z zachowaniem najwyższej precyzji, w celu wygładzenia przejść, zatem nie słychać, w którym miejscu satelita kończy emisję, a subwoofer ją zaczyna.
Dzięki dużemu i potężnemu systemowi zasilającemu 8-calowy stożek dalekiego zasięgu, niskie częstotliwości są odtwarzane niezawodnie z pełnym zachowaniem kompozycji, nawet przy wysokiej głośności. W oparciu o obwód transformacji Linkwitza w celu zminimalizowania wszelkich opóźnień grup sygnałów, które zakłóciłyby basy, zintegrowany wzmacniacz wstępny zapewnia wyraźnie czystsze i bardziej precyzyjne odtwarzanie niskich częstotliwości.
Zamknięty subwoofer E-2 zapewnia przedłużoną, szybką i dobrze zdefiniowaną emisję basów. Podobnie jak satelity, obudowa zapożycza technologie tłumienia dźwięków od LS50 w celu zapobiegania rezonansom i wtórnemu promieniowaniu dla zapewnienia dokładnych, czystych i nieskazitelnych basów.

Specyfikacja techniczna:

Model E301/ E301c
- Wzornictwo Dwudrożny bass reflex
- Głośniki System głośników Uni-Q:
  HF: 19mm (0.75 cala) wentylowana aluminiowa kopuła
  MF: 115mm (4.25 cala) aluminium
- Zakres częstotliwości (-6dB) 80Hz – 45kHz
- Pasmo przenoszenia (±3dB) 90Hz - 33kHz
- Częstotliwość graniczna 2.7kHz
- Wymagania odnośnie wzmacniacza 10 - 100W
- Czułość (2.83V/ 1m) 86dB
- Współczynnik zawartości harmonicznych 2 i 3 (90dB, 1m) - Maksymalna emisja (SPL) 109dB
- Impedancja znamionowa 8Ω (min. 3.4 Ω)
- Pojemność wnętrza 1.5 litra
- Ciężar 2.4kg (5.3 funta)
- Wymiary (W. x Sz. x Gł.) (z siatką i podstawą)
  E301 260 x 136 x 159 mm (10.2 x 5.4 x 6.3 cala)
  E301c 157 x 220 x 155 mm (6.2 x 8.7 x 6.1 cala)

Model E-2
- Wzornictwo Zasilany subwoofer
- Głośnik LF 200mm (8 cali)
- Zakres częstotliwości (-6dB) 33Hz – 280Hz
- Wzmacniacz 250W wbudowana Klasa D
- Maksymalna emisja (SPL) 102dB
- Zmienna filtra dolnoprzepustowego Stałe 250Hz, 2. poziom
- Wejścia sygnału o niskim poziomie Gniazdo adapteru RCA
- Typ obudowy Zamknięta
- Pojemność wnętrza 14.7 litra
- Wymagana moc 100 - 240VAC 50/60Hz
- Zużycie mocy 250VA
- Ciężar 7.25kg (16 funtów)
- Wymiary (W. x Sz. x Gł.) 320 x 430 x 270mm (12.6 x 16.9 x 10.6 cala)

Warunki gwarancji:
Kolumny marki KEF objęte są 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: