MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Gold Note Mediterraneo + ramię B7 ceramiczne | Gramofon | Orzech

Gold Note Mediterraneo + ramię B7 ceramiczne | Gramofon | Orzech

ID produktu 8484
Producent Gold Note
Kategoria Stereo » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 37555 zł
oblicz rate

Mediterraneo

włoski gramofon - innowacyjność i piękno jednym

 

 W Mediterraneo w całej pełni widać włoski charakter i toskańskie źródła designu, w którym piękno łączy się z dążeniem do technicznej perfekcji. Mediterraneo skonstruowany jest na bazie z 60 milimetrowej, ręcznie rzeźbionej płyty wykonanej z drewna. Ten wyjątkowy element zapewnia elastyczność, wytrzymałość i ciężar a jednocześnie symbolizuje silny związek miejsca powstania, ludzi którzy go wytworzyli i tradycyjnej technologii.

Wszystkie krzywizny płyty podstawy zaprojektowano w ten sposób aby doskonale ją zestroić. Elementem wzmacniającym jest trzy-milimetrowa stalowa nierdzewna płyta. Oba elementy połączone są razem w 18 strategicznie wybranych punktach, a całą strukturę podstawy uzupełnia 2 centymetrowa wierzchnia płyta z czarnego polerowanego akrylu, w której zamontowano wszystkie podzespoły elektroniczny gramofonu. Takie rozwiązanie pozwoliło znacznie ograniczenie drgań i wibracji. Zakrzywiony kształt płyty to efekt pasji i możliwości technicznych. Chcieliśmy zmienić tradycyjny, prostokątny kształt podstawy i udało się! Niezrównany, pionierski projekt jest wynikiem połączenia w zupełnie nowatorski sposób: dużej sztywności konstrukcji, wysublimowanego wzornictwa i linii o eleganckim rysunku.

Mediterraneo korzysta z 12-woltowego silnika synchronicznego opracowanego dla flagowych modeli Bellagio: Zasilanie oparte na technologii PWM - Pulse Width Modulator transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC w sposób liniowy, niwelując tym samym całkowicie wibracje silnika i zachowując jednocześnie jego bardzo wysoki moment obrotowy

Obroty silnika 33/45 sterowane są elektronicznie. Ustawienia użytkownika w zakresie prędkości obrotowej są zachowywane w pamięci gramofonu i pozostają niezmienione nawet po odłączeniu od sieci. Napęd z silnika przenoszony jest na talerz gramofonu poprzez wysokiej jakości pasek napędowy nakładany na talerzyk z polerowanego aluminium, o przekroju klepsydry, nałożony na oś silnika. Całość pracuje płynnie, minimalizując hałas i nierównomierność obrotów. Sześciocentymetrowej grubości talerz, wraz z osią talerza i łożyskiem wykonanymi z najtwardszej stali oraz brązu, zapewniają niezrównane wrażenia audio. Łożysko i napęd schowane w akrylowej płycie pozwoliły umieścić talerz bardzo blisko konstrukcji co pozwoliło wyeliminować zawirowania powietrza wynikające z ruchu obrotowego talerza. 4,5 centymetrowy talerz, wykonany z tworzywa Sustarin ( specjalnego polimeru PTE) wraz konstrukcją gramofonu gwarantuje doskonałe tłumienie wibracji, a duża masa talerza zapewnia jego stabilny ruch obrotowy.

Mediterraneo ustanawia nowe standardy dla gramofonów, gdzie doskonałe walory urządzenia

połączone zostały z prawdziwą pasją audio, inspirowaną pięknem miejsca skąd pochodzi.

W naszych poszukiwaniach kształtu kierowaliśmy się nie tylko znalezieniem nowego rozwiązania w celu udoskonalenia jakość dźwięku – chcieliśmy również pokazać elegancję i potęgę żywiołów, których echo zawarte jest w naszej konstrukcji. Wybór materiału pokazuje nasze przywiązanie do tradycji i pasję, sięgające daleko poza „muzyczny wymiar”

Potrójna, zbalansowana konstrukcja w celu uzyskania absolutnej czystości dźwięku

Masywna podstawa zbudowana jest z 3 warstw.

Innowacyjny silnik

PWM - Pulse Width Modulator transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC w sposób liniowy , niwelując tym samym całkowicie wibracje silnika i zachowując jednocześnie jego bardzo wysoki moment obrotowy.

Duża masa talerza oraz “Dead design” Talerz o dużej masie, wykonany z tworzywa Sustarin ( specjalnego polimeru PTE) zapewnia płynny ruch obrotowy gwarantując jednocześnie doskonałe tłumienie wibracji (Dead design - wibracje są samoistnie wygaszane w materiale talerza)

Precyzyjne przeniesienie napędu

Oś wykonana z najtwardszej stali węglowej, rektyfikowanej i oksydowanej, połączona z łożyskiem to najbardziej precyzyjny układ napędu dostępny na rynku. Łożysko wykonane z polerowanego brązu, z dokładnością do setnej części milimetra, zapewnia idealną płynność pracy. Jedynie trzymilimetrowy dystans pomiędzy płytą akrylową a talerzem skutecznie eliminuje powstawanie turbulencji wynikających z przepływu powietrza

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: