MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
  GigaWatt PF-2 EVO + PowerSync ULTRA | Filtrująca listwa sieciowa

GigaWatt PF-2 EVO + PowerSync ULTRA | Filtrująca listwa sieciowa

ID produktu 9307
Producent Gigawatt
Kategoria Akcesoria
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 9449 zł
oblicz rate

PF-2 EVO to ulepszona wersja zaawansowanej filtrującej listwy sieciowej, przeznaczonej do zasilania i ochrony systemów audio i video klasy HI-FI.

Za tłumienie zakłóceń odpowiedzialny jest filtrujący blok typu RLC. Zbudowano go w oparciu o metalizowane kondensatory poliestrowe o niskiej indukcyjności oraz o rdzeń filtrujący typu IP (Iron Powder). W wersji EVO zastosowano najwyższej jakości kondensatory produkowane przez firmę Miflex według specyfikacji Gigawatt.

Wszystkie podzespoły filtrów montowane są srebrnym lutowiem na masywnej, dwustronnej płytce drukowanej ze ścieżkami o bardzo dużym przekroju.

Listwa nie posiada tradycyjnych elementów zabezpieczających, takich jak bezpieczniki topikowe czy termiczne, które dławiąc swobodny przepływ prądu do chronionych obwodów wywierają negatywny wpływ na brzmienie. Ochronę przeciwprzepięciową listwy zapewnia kaskadowy system zabezpieczeń złożony z iskierników plazmowych oraz nowej generacji warystorów UltraMOV. Elementy te współdziałając z prawidłowo wykonaną, współczesną instalacją elektryczną, gwarantują kompleksową ochronę przed przepięciami i przetężeniami.

System dystrybucji prądu zastosowany w PF-2 EVO, jest własnym opracowaniem firmy. Masywne szyny dystrybucyjne, wykonanych z polerowanych sztab z miedzi katodowej (Cu-ETP) o wysokiej czystości, dostarczają prąd bezpośrednio do każdej pary gniazd wyjściowych poprzez połączenia zaciskane i skręcane.

Wewnętrzne okablowanie wykonane jest przewodami GigaWatt Powerlink o przekroju 4 QMM.

Zastosowanie topologii połączeń w gwiazdę oraz wysoka przewodność i masywny przekrój poprzeczny rzędu 30 QMM każdej z szyn, zapewnia równomierny i stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnych wyjść listwy.

Listwa PF-2 EVO wyposażona jest w sześć, wysokiej jakości gniazd sieciowych GigaWatt G-040 typu Schuko, zaprojektowanych i wyprodukowanych we własnym zakresie. Mosiężne styki gniazd zostały fabrycznie poddane procesowi srebrzenia technicznego bez udziału metali pośrednich takich jak warstwa miedzi czy niklu, które mogłyby wprowadzać niekorzystną rezystancję szeregową i spadek napięcia. Powiększona powierzchnia styków oraz gruba warstwa srebra gwarantuje pewny kontakt z bolcami wtyków. Gniazda zostały dodatkowo poddane modyfikacji kriogenicznej oraz procesowi demagnetyzowania. W celu skutecznego zabezpieczenia przed dostępem dzieci, gniazda G-040 zostały wyposażone w zintegrowane przesłony przeciwporażeniowe (podwyższona ochrona przed dotykiem zgodna z VDE 0620). PF-2 EVO dostępna jest również w wersji z gniazdami sieciowymi typu NEMA 5-20R, stosowanymi w Ameryce Północnej i w niektórych krajach azjatyckich, oraz z austalijskimi gniazdami typu AS/NZS 3112.

Wszystkie elementy wewnętrzne listwy zostały zamknięte w metalowej obudowie z podwójnym chassis. Stanowi ona doskonale szczelny ekran chroniący wnętrze listwy od zakłóceń RFI i EMI. Listwa wyposażona jest również w diodę LED sygnalizującą prawidłową pracę urządzenia oraz układ wskazujący niewłaściwą polaryzację sieci zasilającej lub wadliwie podłączone uziemienie.

 

W PF-2 EVO zastosowano wejściowe gniazdo IEC, które pozwala użytkownikowi na podłączenie dowolnego kabla sieciowego.
Listwa standardowo wyposażona jest w przewód zasilający LC-1 EVO o długości 1.5 m. W celu wykorzystania maksymalnego potencjału PF-2 MK2 zalecane jest zastosowanie kabla sieciowego LC-3 EVO lub LC-2 EVO.

Wszystkie produkty marki GigaWatt objęte są polisą ochrony przyłączonego sprzętu, której wysokość ubezpieczenia wynosi 1 000 000 zł. Polisa nie dotyczy Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: