ID produktu | 10608 |
Producent | Canor |
Kategoria | Stereo » Końcówki mocy |
Cena za | szt. |
Dostępność | na zamówienie |
Canor Audio Virtus M1 to zupełnie nowa, lampowa końcówka mocy mono w czystej klasie A. Została zaprojektowana i wyprodukowany przez firmę Canor. Jest uważany za referencyjne źródło mocy.
Główne cechy
Technologia CMT
Podobnie jak wszystkie produkty Canor, Virtus wykorzystuje najwyższej jakości technologię CMT™ (CANOR ® PCB Milling Technology), która jest sposobem frezowania płytki drukowanej. Technologia CMT™ powstała w wyniku wieloletnich starań o poprawę właściwości dźwiękowych produktów Canor. Pozwala nam zbliżyć współczynnik strat dielektrycznych (styczną stratności) płytek drukowanych do współczynnika stratności powietrza, ponieważ w okablowaniu urządzeń lampowych stosowane są wysokie impedancje, a każde pogorszenie stycznej (podobnie jak w kondensatorach) szkodzi jakości sygnału. Dzięki tej technologii udało się dojść do poziomu parametrów tzw. „połączeń przewodowych” jakie są przy użyciu bardzo drogich i wysokiej jakości przewodów z izolacją teflonową.
Transformator mocy
Rdzeń transformatora jest impregnowany próżniowo, a cały transformator jest zatopiony w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona, w której go umieszczono tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne i znacząco przyczynia się do uzyskania doskonałego odseparowania sygnału do szumu. Dodatkowy kondensator na wejściu poprawia dynamikę filtracji napięcia anodowego.
Wysoka wydajność filtracji
Łączna wydajność kondensatorów w filtracji wynosi 3,900 mF / 550V. Dławik, który jest umieszczony pod spawana pokrywa, została zastosowana w celu wyeliminowania tętnienia napięcia anodowego, które zwiększa skuteczność filtrowania składnika anody o częstotliwości 100 Hz.
Feedback vs Zero feedback
Natychmiastowe przełączanie między sprzężeniem zwrotnym a zerowym sprzężeniem zwrotnym.
Towar jest nowy, w oryginalnym opakowaniu. Pochodzi od polskiego oficjalnego dystrybutora.
Wzmacniacz stereo służy do wzmacniania sygnału źródłowego np. z odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego, tunera radiowego. Wyróżniamy wzmacniacze zintegrowane oraz dzielone.
Najpopularniejsze urządzenia to wzmacniacze zintegrowane, które składają się z dwóch zasadniczych elementów: przedwzmacniacza z regulacją głośności oraz końcówek mocy. Dodatkowy często spotykany element w ramach wzmacniacza zintegrowanego to przedwzmacniacz gramofonowy, który pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu.
W ostatnich kilku latach coraz większa liczba producentów instaluje także we wzmacniaczach zintegrowanych przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) z wejściami cyfrowymi optycznymi oraz koaksjalnymi, a niejednokrotnie z wejściami USB typu B dla PC-Audio.
Szczególną odmianą wzmacniaczy zintegrowanych są zintegrowane systemy stereo, w ramach których producent dokłada do wzmacniacza źródło dźwięku w postaci odtwarza CD, odtwarzacza strumieniowego/sieciowego czy też tunera radiowego.
Wzmacniacze dzielone to urządzenia z fizycznie odseparowanym przedwzmacniaczem i końcówką mocy. To pozwala na dużo większy wybór możliwości konfiguracyjnych. Istnieje możliwość dobierania przedwzmacniaczy i końcówek mocy od różnych producentów, co ma krytyczne znaczenie dla końcowego brzmienia zestawu stereo.
Oddzielne przedwzmacniacze stereo i końcówki mocy stereo to zazwyczaj konstrukcje zdecydowanie bardziej zaawansowane i dopracowane w stosunku do wzmacniaczy zintegrowanych – stąd też droższe. Jak już zostało wcześniej wspomniane – nie do przecenienia jest możliwość swobodnego zestawiania różnych przedwzmacniaczy i końcówek mocy, na co nie mogą sobie pozwolić posiadacze klasycznych wzmacniaczy zintegrowanych.