MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Cabasse CABRERA MC40 | Kolumna głośnikowa centralna | Czarny

Cabasse CABRERA MC40 | Kolumna głośnikowa centralna | Czarny

ID produktu 8678
Producent Cabasse
Kategoria Kolumny i Głośniki » Głośniki centralne
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 3588 zł
oblicz rate

łośnik centralny Cabrera MC40

Nowością są użyte głośniki: nowe generacje kopułki DOM36 oraz głośnika średnio-wysokotonowego 17T15. Wysokotonowy wykorzystuje technologie AIRE – Air Integrated Response Extender, która dzięki specjalnemu kształtowi obudowy pozwala na rozciągniecie zakresu produkowanych przez głośnik częstotliwości na krańcach jego użytkowego pasma. W konsekwencji wynosi ono aż 1500-22.000 Hz. Membranę wykonano z opatentowanego przez Cabasse materiału zwanego Kaladex wykorzystywanego pierwotnie w przemyśle kosmicznym.Koaksjalny układ głośnika średnio-wysokotonowego. Ideą jest wykreowanie punktowego (pozornego) źródła dźwięku dla jak najszerszego zakresu częstotliwości, co może poprawić naturalność i precyzję sceny dźwiękowej a także charakterystyki kierunkowe.

Membrana średniotonowa znajduje się, dookoła głośnika wysokotonowego, który zresztą sam ma krótką tubkę , więc wpływ średniotonowego na promieniowanie wysokich tonów jest niewielki. Z kolei ograniczenie działania układu koncentrycznego do zakresu powyżej 900 Hz nie przekreśla poważnych zalet takiego przetwarzania, przynajmniej tej części pasma.

Cechy:

  • budowa: 3 drożna
  • głośnik: 1′ tweeter, 2x 13cm średnio-tonowy
  • minimalna impedancja: 3.2 Ohm
  • ekranowana magnetycznie
  • moc: 90/630W

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Kolumny centralne

Kolumna centralna kina domowego to jedna z najbardziej obciążonych kolumn w zestawach kina domowego. Wynika to z faktu, że to właśnie "centralka" przejmuje na siebie ciężar wszystkich wokali generowanych w kinie domowym, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego odbioru materiałów filmowych.

Kolumna centralna powinna posiadać dokładnie takie same przetworniki wysokich oraz średnich tonów jak kolumny frontowe. Ponadto, niektóre z nich posiadają tylny bas-refleks, co sprawia, że wymagają pozostawienia odpowiedniej ilości miejsca z tyłu.

 

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: