MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Acoustic Energy AE320 | Kolumna Podłogowa | Biały

Acoustic Energy AE320 | Kolumna Podłogowa | Biały

ID produktu 10004
Producent Acoustic Energy
Kategoria Kolumny i Głośniki » Kolumny podłogowe
Cena za szt.
Minimalna ilość Para (2 szt.)
Dostępność na zamówienie
Cena: 4745 zł
oblicz rate

Kolumna podłogowa Acoustic Energy AE320

AE320 to nowa, smukła kolumna podłogowa o kompaktowych wymiarach, odpowiednia do średnich i dużych pomieszczeń.

AE320 wykorzystuje trzy najnowszej generacji 130-milimetrowe przetworniki nisko-średniotonowe. Wyposażona w zupełnie nowy stożek ceramiczny z aluminium, który został opracowany specjalnie dla serii 300, z ultrapłytkim profilem, ultrawysokiej mocy i system długiego wychylenia - nowy przetwornik charakteryzuje się lepszą dyspersją, rozszerzonym uderzeniem basu i ogólną mocą.

28-milimetrowy aluminiowy głośnik wysokotonowy zapewnia wysoką moc i niski rezonans podstawowy w celu zmniejszenia zniekształceń. Jednak główną zaletą tej nowej konstrukcji jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki falowodom z technologią Wide Dispersion. Falowody kształtują moc wyjściową głośnika wysokotonowego, aby dopasować go do głośnika niskotonowego i zapewniają szerszy "idealny punkt" w środowisku odsłuchowym.

18-milimetrowa obudowa z płyty MDF o wysokiej gęstości wykorzystuje opatentowaną technologię usztywniania zaczerpniętą z wielokrotnie nagradzanej serii referencyjnej. Umożliwia nowym przetwornikom swobodne oddychanie w środowisku odsłuchowym. Kanał wylotowy w kształcie szczeliny z tyłu kolumny zwiększa moc basów i został starannie opracowany, aby zredukować efekt turbulencji powietrza oferując czysty, niezniekształcony bas. Podstawa obudowy jest wstępnie obciążona materiałem, który zwiększa tłumienie. Obciążenie w połączeniu z 8-milimetrowymi kolcami podłogowymi zapewnia stabilność i zapewnia solidną podstawę dla działania głośników, bez rezonansów z obudowy oddziałującej z powierzchnią podłogi.

Rezultatem najnowszej technologii głośników i konstrukcji obudowy jest smukła, mocna kolumna podłogowa dla wymagających słuchaczy - gdy najważniejsza jest wyrafinowana jakość dźwięku w połączeniu z elegancką estetyką.

Opierając się na niezwykle popularnej i powszechnie uznanej serii 100, seria 300 podnosi poprzeczkę wydajności, oferując wiele ulepszeń, z których wszystkie zostały zaprojektowane w celu poprawy zarówno jakości dźwięku, jak i estetyki, zgodnie z jej bardziej prestiżowym statusem. Zindywidualizowane nowe jednostki napędowe zostały zaprojektowane w tandemie, aby zapewnić bezproblemową integrację tonalną z niskimi zniekształceniami i korzyściami związanymi z wysoką mocą.

Dla linii 300 został zaprojektowany nowy 28 mm aluminiowy tweeter, który ma wysoką obciążalność mocową i niski rezonans własny, co pomaga w redukcji  zniekształceń. Jednak główną zaletą nowego projektu jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki autorskiemu rozwiązaniu Wide Dispersion Technology. Fale dźwiękowe wytwarzane przez tweeter mają kształt dopasowany do charakteru pracy woofera, dzięki czemu sweet spot w środowisku odsłuchowym staje się znacznie szerszy.

W kolumnach wykorzystano 130 mm głośniki średnio-niskotonowe najnowszej generacji typu "sandwich". Przetworniki zostały wykonane z wykorzystaniem zupełnie nowej ceramiczno-aluminiowej membrany o ultrapłytkim profilu z systemem napędowym pozwalającym na duże wychylenia. Cechują się dzięki temu lepszą  dyspersją, lepszym rozciągnięciem basu i większą obciążalnością mocową. 

Obudowy są wykonane z obojętnego materiału MDF o grubości 18 mm z opatentowaną technologią wewnętrznego usztywniania w celu zmniejszenia zabarwienia obudowy.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: