MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Acoustic Energy AE307 | Kolumna Centralna | Biały

Acoustic Energy AE307 | Kolumna Centralna | Biały

ID produktu 9997
Producent Acoustic Energy
Kategoria Kolumny i Głośniki » Głośniki centralne
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 2290 zł
oblicz rate

Kolumna centralna Acoustic Energy AE307

AE307 to kolumna centralna odpowiednia do kina domowego i wielokanałowych systemów muzycznych.

AE307 wykorzystuje najnowszą generację naszego 130-milimetrowego przetwornika średniotonowego. Wyposażona w zupełnie nowy stożek ceramiczny z aluminium typu sandwich o ultrapłytkim profilu i ultrawysokiej mocy, system długiego wychylenia - nowy przetwornik charakteryzuje się lepszą dyspersją, rozszerzonym uderzeniem basu i ogólną mocą.

Dla serii 300 opracowano nowy, aluminiowy głośnik wysokotonowy o średnicy 28 mm, który zapewnia wysoką moc i niski rezonans podstawowy w celu zmniejszenia zniekształceń. Jednak główną zaletą tej nowej konstrukcji jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki naszym falowodom z technologią Wide Dispersion. Falowody kształtują moc wyjściową głośnika wysokotonowego, aby dopasować go do głośnika niskotonowego i zapewniają szerszy "idealny punkt" w środowisku odsłuchowym. Jest to szczególnie korzystne, aby zapewnić stałą jakość dźwięku w kanałach przednich systemu podczas używania AE309 lub AE300 dla lewego i prawego kanału przedniego.

18-milimetrowa obudowa z płyty MDF o wysokiej gęstości wykorzystuje opatentowaną technologię usztywniania zaczerpniętą z wielokrotnie nagradzanej serii referencyjnej. Umożliwia nowym przetwornikom swobodne oddychanie w środowisku odsłuchowym. Kanał wylotowy w kształcie szczeliny z tyłu kolumny zwiększa moc basów i został starannie opracowany, aby zredukować efekt turbulencji powietrza oferując czysty, niezniekształcony bas. Rezultatem jest kanał centralny z czystymi, uporządkowanymi liniami, zapewniający ekscytującą i mocną prezentację, której wymagający właściciele Acoustic Energy oczekują od ponad 30 lat.

Wykończony w kolorze czarnym z połyskiem fortepianowym, białym lub satynowym fornirem z prawdziwego drewna orzechowego, AE307 z łatwością pasuje do większości szafek AV i podstawek, integrując się z każdym wystrojem domu.

Opierając się na niezwykle popularnej i powszechnie uznanej serii 100, seria 300 podnosi poprzeczkę wydajności, oferując wiele ulepszeń, z których wszystkie zostały zaprojektowane w celu poprawy zarówno jakości dźwięku, jak i estetyki, zgodnie z jej bardziej prestiżowym statusem. Zindywidualizowane nowe jednostki napędowe zostały zaprojektowane w tandemie, aby zapewnić bezproblemową integrację tonalną z niskimi zniekształceniami i korzyściami związanymi z wysoką mocą.

Dla linii 300 został zaprojektowany nowy 28 mm aluminiowy tweeter, który ma wysoką obciążalność mocową i niski rezonans własny, co pomaga w redukcji  zniekształceń. Jednak główną zaletą nowego projektu jest doskonała charakterystyka dyspersji dzięki autorskiemu rozwiązaniu Wide Dispersion Technology. Fale dźwiękowe wytwarzane przez tweeter mają kształt dopasowany do charakteru pracy woofera, dzięki czemu sweet spot w środowisku odsłuchowym staje się znacznie szerszy.

W kolumnach wykorzystano 130 mm głośniki średnio-niskotonowe najnowszej generacji typu "sandwich". Przetworniki zostały wykonane z wykorzystaniem zupełnie nowej ceramiczno-aluminiowej membrany o ultrapłytkim profilu z systemem napędowym pozwalającym na duże wychylenia. Cechują się dzięki temu lepszą  dyspersją, lepszym rozciągnięciem basu i większą obciążalnością mocową. 

Obudowy są wykonane z obojętnego materiału MDF o grubości 18 mm z opatentowaną technologią wewnętrznego usztywniania w celu zmniejszenia zabarwienia obudowy.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: