MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
Interesuje Cię tematyka audio-video? Chcesz realizować swoją pasję? Studio Hi-Fi poszukuje pracownika ! Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej. 32 256 03 40 lub 533 257 199
raty
przelewy24
VPI Scout JR. Gramofon. Wysyłka gratis

VPI Scout JR. Gramofon. Wysyłka gratis

ID produktu 5236
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 7200 zł
oblicz rate

VPI Scout Jr.

 

Gramofon

 

Wszystko to za co świat pokochał model Scout jest obecnie dostępne w gramofonie Scout Junior, który jest w pełni wyregulowany i niemal od razu gotowy do użytku. VPI Scout Jr. to gramofon, który może rozpocząć odtwarzanie płyt zaraz po wyjęciu go z pudełka. Został wyposażony w zamocowaną na ramieniu wkładkę Ortofon 2M Red. Nowe ramię Yoke, o długości 9 cali, wykorzystuje rurkę z tłumionej stali nierdzewnej. Ramię pracuje na dwóch łożyskach. Pierwsze łożysko zapewnia pełną swobodę w płaszczyźnie pionowej (Yoke type bearing), a w płaszczyźnie poziomej ramię jest tłumione (Turn-table type bearing). Chassis jest wykonane z 3 cm MDF z winylowym wykończeniem zewnętrznym. Talerz o grubości 2.5 cm wykonany jest z aluminium 6061 i wewnętrznie tłumiony. Mocowanie ramienia pozwala na regulację VTA. Okablowanie w ramieniu wykonane jest z bardzo czystej miedzi. Kable są skręcone i mają specjalną koszulkę izolującą. Ramię jest tłumione w płaszczyźnie poziomej i bezwładne w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu udaje się zwalczać rezonanse co skutkuje uzyskaniem lepszego dźwięku. Scout Jr. posiada synchroniczny silnik AC napędzający talerz gramofonu. Odizolowany od głównego chassis precyzyjny silnik zamontowano w obudowie z gumowymi stopkami, których celem jest ograniczenie szumu pracy układu napędu. Scout Jr. to precyzyjne urządzenie, które zostało poddane wielu testom. Oprócz testów mechanicznych, każdy egzemplarz Scout Jr. jest odsłuchiwany z użyciem wzmacniacza PS Audio Sprout. W komplecie znajduje się mata tłumiąca na talerz. Dostępny jest czarny i czerwony kolor wykończenia obudowy.
Gramofon
Chassis o grubości 3 cm wykonane z nie rezonującego MDF.
Talerz o grubości 2.5 cm wykonany ze stopu aluminium 6061, obraca się na łożysku w kąpieli olejowej
Talerz umieszczony na odwróconym łożysku z tef lonu i brązu na utwardzanym sztyfcie o długości 6 cm.
Synchroniczny silnik prądu zmiennego o 500 obrotach na minutę umieszczony w wolnostojącej obudowie.
Na wyposażeniu znajduje się mata gramofonowa.
Ramię:
Nowe 9” ramię Gimballed/Yoke
Ramię posiada specjalną konstrukcję łożyska sprzęgającą je z jarzmem.
Regulacja VTA.
Stalowa rurka ramienia posiada wewnętrzną warstwę tłumiącą drgania
Wewnątrz ramienia zamontowano przewodniki wykonane z miedzi wysokiej czystości.
Wkładka:
Gramofon wyposażono we wkładkę typu Moving Magnet Ortofon 2M Red, którą zamocowano fabrycznie. Dzięki temu nie ma potrzeby dokonywania jakichkolwiek jej regulacji podczas użytkowania gramofonu. Instalowana w gramofonie wkładka Ortofon 2M Red ma eliptyczną igłę o promieniu r/R 8/18um. Poziom wyjściowy wkładki to 5,5mV (@ 1000 Hz, 5cm/s).Równowaga kanałów ma dokładność 1.5 dB (dla 1kHz), a separacja kanałów to 22dB dla 1 kHz i 15dB dla 15 kHz. Zalecana siła nacisku wynosi 1,8g (dopuszczalny zakres 1,6-2g). Rezystancja wkładki to 1,3kΩ a jej wewnętrzna indukcyjność jest równa 700mH. Zalecana jest impedancja obciążenia o rezystancji 47kΩ oraz pojemności z przedziału 150-300pF. Masa wkładki to 7,2g.
Dane techniczne:
Napęd paskowy
Nierównomierność obrotów talerza:
Kołysanie prędkości:- 0.1%.
Prędkości obrotowe: 33 1/3 rpm/45 rpm
Waga :14.5 kg
Wymiary (SxGxW):48x35x15 cm


Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: