MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Promocja
Naim Dac

Naim Dac

ID produktu 3912
Producent Naim
Kategoria Stereo » Przetworniki DAC
Cena za szt.
Dostępność 1 szt.
Cena: 14999 zł
15490 zł
oblicz rate

Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC to prawdziwy przełom w dekodowaniu sygnału audio, porównywalny z pierwszym odtwarzaczem CD firmy Naim, modelem CDS. CDS pokazał, że odtwarzanie płyt CD i naturalna reprodukcja muzyki nie muszą się wykluczać. W DAC-u firma Naim udowadnia, że jitter i szum, które są utrapieniem w tradycyjnych przetwornikach D/A, mogą odejść w zapomnienie. Pozostaje natomiast prawdziwa przyjemność z odkrytej na nowo muzyki. DAC oferuje osiem wejść S/PDIF i dwa gniazda USB i jest zdolny zdekodować dane audio z częstotliwością próbkowaniem do 768 kHz i rozdzielczością do 24 bitów.

Słuchanie muzyki za pomocą DAC-a to niezwykłe przeżycie. Niezależnie, czy korzystamy z iPoda, CD lub pliku wysokiej rozdzielczości, dźwięk świeży, ma dokładną definicję, wgląd w detale, jest ciepły i pozwala śledzić rytm, melodię i emocje towarzyszące utworom. To urządzenie, które przenosi do domu prawdziwą muzykę, znacznie bliższą rzeczywistości niż kiedykolwiek przedtem.

Choć najważniejszą cechą tego przetwornika jest wyjątkowe kreowanie muzyki, to drugą jego cechą jest wszechstronność. Zapewniają je wejścia S/PDIF, w standardach optycznym i elektrycznym, a także gniazda USB, pozwalające na odczytanie plików z pendrive’a oraz iPoda i iPhone’a.

Równocześnie z jego premierą, odtwarzacze: CDX2 oraz CD5 XS wyposażono w wyjścia S/PDIF, dzięki którym możemy zastosować DAC-a jako upgrade. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota jednego z przedwzmacniaczy Naima, łącząc w ten sposób analogowe oraz cyfrowe wejścia z obydwu urządzeń – w takiej konfiguracji DAC staje się rozszerzeniem przedwzmacniacza. Jeśli z kolei podłączymy pamięć USB, odtwarzacz iPod lub iPhone’a, przyciski na panelu przednim DAC-a przełączają się automatycznie z trybu wyboru źródeł w tryb sterowania funkcjami odtwarzania podłączonego urządzenia.

 

Zaprojektowanie zewnętrznego przetwornika D/A o wyjątkowej jakości dźwięku wymaga rozwiązania wielu technicznych problemów. Na przykład, cyfrowe łącza S/PDIF mają problem z wysokim poziomem jittera oraz dużymi szumami.

Satysfakcjonujące rozwiązanie tych problemów wymagało przemyślenia od podstaw pewnych „pewników”. Naim DAC ma więcej wspólnego z odtwarzaczami CD tej firmy, niż z klasycznymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi. Problem jittera w S/PDIF został rozwiązany przez buforowanie sygnału w pamięci RAM, uniezależniając go od taktowania.

Szczególna, „obrotowa” pamięć DAC-a zachowuje się analogicznie do kręcącej się płyty CD z danymi, przetaktowując je ponownego w superdokładnym zegarze. Sposób, w jaki pamięć jest ładowana i rozładowywana sterowany jest przez układ, który automatycznie wybierająca aktywny oscylator o sygnale idealnie pasującym do średniej wejściowej częstotliwości zegara. Przesył danych wchodzących do filtrów cyfrowych i kości DAC-a jest odizolowany od jittera związanego z przesyłem S/PDIF. Nie dość, że jest źródłem wysokiego jittera, dodatkowo S/PDIF jest potencjalnym źródłem szumów RF. Naim DAC minimalizuje szumy pochodzące z S/PDIF, izolując elektrycznie układ DSP od konwertera cyfrowo-analogowego oraz obwodów analogowych. Ponadto, każda sekcja zasilana jest z osobnego modułu.

Filtry cyfrowe zbudowane są na bazie potężnego procesora SHARC, w którym zaaplikowano zaawansowany, napisany w Naimie algorytm, dzięki któremu zrealizowano 40-bitowy filtr o ultra-wysokiej precyzji. Filtr ten wykonuje 16-krotny oversampling przy częstotliwości 44,1 kHz i zapewnia 180 dB tłumienie poza pasmem przenoszenia dla wszystkich typów danych. Po filtrze cyfrowego umieszczono dwie monofoniczne kości D/A Burr-Brown, zaaplikowane również w odtwarzaczu CD555. W wyniku tych zabiegów jest wysoka rozdzielczość DAC-a, o niskim poziomie szumów oraz tranzystorowym, analogowym stopniem wyjściowym o niskim poziomie zniekształceń.

Zaawansowana technologia oraz wysokiej klasy inżynieria cyfrowa, to jednak tylko pojęcia akademickie. Słuchanie muzyki za pomocą DAC-a to zupełnie inne przeżycie. Wybitny pod względem rozdzielczości, zapierający dech w piersiach z wrażenia pod względem detaliczności, przyjemny, ciepły przekaz, z wciągającą rytmiką, Naim DAC uwodzi już od pierwszych odsłuchanych fraz.

 

WEJŚCIA AUDIO
Częstotliwości próbkowania 32 kHz do 192 kHz, 24 bity (dla iPoda max 48 kHz)
USB Przednia (priorytet) i tylna ścianka
WYJŚCIA AUDIO
Analogowe DIN, RCA
Napięcie wyjściowe 2,2 V RMS
Impedancja wyjściowa 20 Ω
Minimalna impedancja obciążenia 10 kΩ
Pasmo przenoszenia 10 Hz – 20 kHz (+0,1/-0,5 dB)
STEROWANIE
Podczerwień RC5  
Wejście trigger Mini-jack 3,5 mm na tylnej ściance (RC5)
Wyjście trigger Mini-jack 3,5 mm na tylnej ściance (RC5)
FORMATY
Audio USB: WAV (LPCM do 32 bitów/768 kHz)
ZASILANIE
Pobór mocy (max)  
CERTYFIKATY I LICENCJE
Certyfikaty Apple (made for iPod, works with iPhone)
WIELKOŚĆ
Wymiary 70 x 432 x 301 mm (W x S x G)
WYKOŃCZENIE
Front szczotkowany i anodowany na czarno
Obudowa czarny lakier proszkowy

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: