MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Polecamy
Technics SU-G30 | Sieciowy wzmacniacz stereo | Srebrny | Dostępny od ręki!

Technics SU-G30 | Sieciowy wzmacniacz stereo | Srebrny | Dostępny od ręki!

ID produktu 4896
Producent Technics
Kategoria Technics Sklep
Cena za szt.
Dostępność 1szt.
Cena: 13999 zł
oblicz rate

Procesor JENO Engine
(eliminowanie odchyleń i optymalizacja maskowania szumów)

Koncepcja modułu JENO, Schemat blokowy wzmacniacza cyfrowego, Wyjście modułu JENO R1, Zdjęcie mikroczipu

Odchylenia są główną przyczyną zniekształceń w systemach cyfrowych, a ich przyczyną jest nieprawidłowa synchronizacja zegarów głównych używanych do konwersji cyfrowo-analogowej. Aby wyeliminować pogarszanie się jakości dźwięku powodowane przez odchylenia, firma Technics stworzyła oryginalny układ redukcji odchyleń, który obejmuje generator zegara w systemie maskowania szumów w celu zredukowania odchyleń w zakresie niskich częstotliwości oraz konwerter próbkowania o wysokiej precyzji do usuwania zniekształceń w zakresie wysokich częstotliwości. W ten sposób możliwe jest idealne zredukowanie odchyleń w całym zakresie częstotliwości. Układ współpracuje z nowo zaprojektowanym, oryginalnym układem konwersji PWM (Pulse Width Modulation, modulacja szerokości impulsu), optymalizując szybkość, poziom i błąd ponownej kwantyzacji maskowania szumów oraz gradację PWM w celu konwersji sygnałów o wysokiej rozdzielczości na PWM bez negatywnego wpływu na zakres dynamiczny. Dzięki tym nowym technologiom wzmacniacze cyfrowe Technics nowej generacji mogą reprodukować naturalne i delikatne niuanse muzyki.

Układ sterujący GaN-FET
(urządzenia o wysokiej szybkości i niskiej impedancji)

Schemat blokowy wzmacniacza cyfrowego, Właściwości GaN/MOS-FET, Zdjęcie płytki drukowanej wzmacniacza mocy/GaN-FET
W sekcji wyjścia mocy wzmacniacza firma Technics zastosowała szybki układ sterujący GaN (azotek galu) FET o bardzo niskiej rezystancji. Umożliwia to zaprojektowanie wzmacniacza o wysokiej mocy przy użyciu prostej konfiguracji typu push-pull, co pozwala skrócić ścieżkę przesyłania sygnału o dużym natężeniu, a w efekcie uzyskać doskonałą liniowość niezależnie od poziomu dźwięku.

LAPC
(Load Adaptive Phase Calibration)

Koncepcja LAPC, Wzmocnienie i opóźnienie wzmacniacza konwencjonalnego/LAPC
Impedancja głośników nie jest stała i zmienia się w zależności od częstotliwości, co wpływa na obciążenie wzmacniacza, a w efekcie na dźwięk. Firma Technics jest w stanie mierzyć charakterystykę fazy amplitudy częstotliwości wzmacniacza przy podłączonych głośnikach i stworzyła algorytm optymalizacji w celu adaptacji do impedancji głośników. Użycie cyfrowego przetwarzania sygnału pozwala uzyskać idealną reakcję na impulsy. Wynikiem korekcji w oparciu o nowy algorytm jest płaskie pasmo przenoszenia zarówno dla amplitudy, jak i dla fazy, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego wzmacniacza. W efekcie można uzyskać bogaty dźwięk przestrzenny.

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy

Koncepcja cichego zasilania hybrydowego dużej prędkości
W przypadku tradycyjnego zasilacza z trybem przełączania częstotliwość przełączania zmienia się w zależności od fluktuacji obciążenia. Zapewnia to możliwość kontroli czasu włączania przełączania w celu stabilizacji napięcia wyjściowego. Ta zmienna składowa częstotliwości przełączania ma negatywny wpływ na jakość dźwięku. Nowo zaprojektowany zasilacz redukuje składową szumów o negatywnym wpływie na dźwięk poprzez poprawienie częstotliwości przełączania. Ponadto kolejny etap zasilacza przełączającego wykorzystuje liniowy regulator w celu stabilizacji napięcia wyjściowego. W tym regulatorze liniowym zastosowano niestandardowe kondensatory elektrolityczne wysokiej klasy. Z kolei rezonansowy zasilacz obniża poziom szumów przełączania, a korekcja współczynnika mocy redukuje wartości szczytowe natężenia głównego i wyższe wartości harmoniczne. Części użyte do eliminacji szumów, takie jak kondensatory, zostały starannie dobrane. Dołożono wszelkich starań, aby osiągnąć niski poziom szumów i reprodukować wyraźny dźwięk.

Generator zegara sterowany baterią

Doskonałe zasilanie delikatnych układów, takich jak generator zegara w nowych wzmacniaczach, zostało całkowicie odizolowane od wszelkich zakłóceń i fluktuacji napięcia zasilającego. Firma Technics ma ogromne doświadczenie w produkcji układów wykorzystujących izolowaną baterię. Były one używane do projektowania etapów przedwzmacniaczy o bardzo niskich zakłóceniach w starszych wzmacniaczach analogowych.

Architektura izolacji szumów cyfrowych

Koncepcja architektury cyfrowego wyodrębniania szumów
Sieciowy wzmacniacz audio SU-G30 odbiera sygnały audio z wielu różnych urządzeń cyfrowych, takich jak dyski NAS, komputery, pamięci USB i inne wejścia cyfrowe. Wiele takich systemów magazynowania zawartości cyfrowej zostało oryginalnie zaprojektowanych do użycia z komputerami, przez co niski poziom szumów — co jest wymagane w celu czystej reprodukcji dźwięku — nigdy nie stanowił ważnej kwestii podczas projektowania. Aby zapewnić obsługę takich zaszumionych źródeł, wzmacniacz SU-G30 izoluje interfejsy tych nośników w celu wykluczenia zewnętrznych zakłóceń elektrycznych, a także często stosuje funkcję usuwania odchyleń, co pozwala uzyskać czysty i stabilny dźwięk pozbawiony szumów i zniekształceń.

Obsługa technologii MQA i transmisji strumieniowej

logo of MQA, TIDAL, Spotify, vTuner
MQA
This unit includes the MQA (Master Quality Authenticated) technology, which enables playback of MQA audio files and streams, delivering the sound of the original master recording.

Obsługa usług TIDAL, Spotify i vTuner
Oprócz funkcji odtwarzania DLNA i USB, wzmacniacz SU-G30 obsługuje też usługi TIDAL, Spotify Connect i vTuner. W przypadku usługi vTuner można używać aplikacji Technics Music App do wybierania stacji i słuchania wielu różnych programów.
*Liczba obsługiwanych serwisów muzycznych będzie zawiększana w miarę udostępniania aktualizacji oprogramowania.
*Serwisy udostępniające treść są obsługiwane przez ich operatorów i ich działanie może być wstrzymane, czasowo lub całkowicie bez powiadomienia. Niektóre treści mogą być niedostępne w poszczególnych krajach.
*Rejestracja lub subskrybcja może być wymagana. Korzystanie z usług może być związane z naliczaniem dodatkowych opłat.
 
Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: