MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Technics SL-G700 streamer odtwarzacz CD | Dostępny od ręki!

Technics SL-G700 streamer odtwarzacz CD | Dostępny od ręki!

ID produktu 6819
Producent Technics
Kategoria Technics Sklep
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 10999 zł
oblicz rate

Technics SL-G700

 

Odtwarzacz sieciowy / CD Super Audio 

Wielofunkcyjny odtwarzacz cyfrowy, który obsługuje większość dostępnych obecnie cyfrowych nośników audio, od tradycyjnych płyt CD/SACD po najnowsze nośniki zapewniające wysoką rozdzielczość oraz wiele usług przesyłania strumieniowego.

 

 

Klasa Grand, projektowanie dźwięku wysokiej jakości

Nowy odtwarzacz sieciowy/CD Super Audio SL-G700 SL-G700 to wielofunkcyjny odtwarzacz cyfrowy, który obsługuje większość dostępnych obecnie cyfrowych nośników audio, od tradycyjnych płyt CD/SACD po najnowsze nośniki zapewniające wysoką rozdzielczość oraz wiele usług przesyłania strumieniowego, oraz umożliwia odtwarzanie ich wszystkich z zachowaniem najwyższej możliwej jakości.

 

Wysokiej jakości przetwornik C/A klasy Premium i podwójny obwód przetwornika C/A w konstrukcji Dual Mono

W przypadku analogowego sygnału wyjściowego audio obwód C/A stanowi jedną z najważniejszych bloków obwodowych, ponieważ odtwarza oryginalny impuls analogowy ze źródła cyfrowego, np. płyty CD. W przypadku przetworników C/A najlepsze w swojej klasie spośród mikrourządzeń Asahi Kasei modele DAC AK4497 o wysokim stosunku sygnału do szumu i wykazujące niski poziom zniekształceń są izolowane dla kanału lewego i prawego. Zasilacz do przetworników C/A jest podzielony na pięć części w zależności od zastosowania oraz dostarczany oddzielnie. Zasilacz do zegara wykorzystuje oryginalny system obwodowy zasilany przy użyciu akumulatora, aby zapewnić konwersję C/A o dużym stopniu dokładności. Konstrukcja Dual Mono i układ asymetryczny eliminują zakłócenia pomiędzy kanałem lewym i prawym, zapewniając nowy wymiar odtwarzania obrazowania dźwięku oraz przestrzeni dźwiękowej nagrywanej w źródle.

Obwód C/A w konstrukcji Dual Mono
Flagowy model klasy Premium firmy Asahi-Kasei DAC AK4497
Zasilacz do przetwornika DAC

Dyskretny moduł wzmacniacza

W przypadku analogowego sygnału wyjściowego audio obwód zawierający filtry zlokalizowany po konwersji C/A decyduje o jakości dźwięku. Obwód zawierający filtry w modelu SL-G700 nie obejmuje układu scalonego wzmacniacza operacyjnego, ale moduł wzmacniacza oparty na oryginalnej dyskretnej konstrukcji. Wykorzystanie tranzystorów niskoszumowych i rezystorów cienkowarstwowych redukuje szum generowany w obwodach. Dostrajanie precyzyjne, np. w zakresie zwiększenia natężenia prądu roboczego, poprawiło odpowiedź, stosunek sygnału do szumu i współczynnik zniekształceń. W wyniku tego model SL-G700 zapewnia w dużym stopniu liniowe i wierne odtwarzanie dźwięku, a równocześnie nie dochodzi do przeoczenia nawet najdrobniejszych niuansów uchwyconych w źródle.

Dyskretny moduł wzmacniacza
Obwód filtra po konwersji C/A
Struktura wewnętrzna dyskretnego modułu wzmacniacza

Struktura wzmacniacza ze złożoną kaskodą oferująca doskonałą charakterystykę wysokiej rozdzielczości

Generator zegara zasilany z akumulatora

Podczas przetwarzania cyfrowych sygnałów audio jakość zegara wpływa w dużym stopniu na jakość dźwięku. Najlepszy typ zasilania w przypadku delikatnych obwodów elektrycznych, takich jak blok zegara w DAC oraz obwód zegara w systemie audio to taki, który jest całkowicie wyizolowany od wszelkich szumów lub wahań w sieci zasilającej. Firma Technics posiada duże doświadczenie w dziedzinie izolowania zasilania przy użyciu akumulatora. Ta technologia umożliwia tworzenie niskoszumowych cyfrowych interfejsów audio, m.in. przetworników C/A. Ponadto zegar systemu audio pochodzi z generatora zegarowego o bardzo niskim wahaniu okresu cyklu zegara. Zasilacz niskoszumowy i wysokiej jakości obwód zegara realizują dźwięk w sposób jawny.

Szybki i cichy zasilacz hybrydowy

Jakość zasilania jest niezwykle istotna, jeśli celem jest odtwarzanie dźwięku z zachowaniem dużej wierności. Zakłócenia zasilania i jego stabilność mają bezpośredni wpływ na jakość dźwięku odtwarzanego z sygnałów audio, w szczególności dla analogowego sygnału wyjściowego audio. Model SL-G700 jest wyposażony w specjalny zasilacz do analogowego sygnału wyjściowego audio. Jego zasilacz przełączalny bez sprzężenia zwrotnego redukuje wahania częstotliwości przełączania. W połączeniu z oryginalnym, ustabilizowanym obwodem zasilacza ten specjalny zasilacz dostarcza stabilną moc przy niskim szumie. W strukturze obwodu dyskretnego nie wykorzystuje się żadnych uniwersalnych układów scalonych i drobiazgowe dostrajanie zapewnia moc zoptymalizowaną na potrzeby obwodów analogowych, tym samym gwarantując wysoki stosunek sygnału do szumu i znakomitą jakość odtwarzania, co stanowi wizytówkę dźwięku uzyskiwanego dzięki urządzeniom firmy Technics.

Specjalny zasilacz do analogowego sygnału audio
Diagram bloku źródła zasilania
Poziom FFT sygnału wyjściowego zasilacza 
Realizuje niższy poziom szumów niż zasilacz analogowy
Charakterystyka odpowiedzi pod obciążeniem 
Zapewnia stabilne napięcie w przypadku wahań obciążenia.
Zasilacz analogowy do użytku audio
SL-G700

Architektura cyfrowego izolowania szumów

W przypadku terminali wejściowych USB wzmacniacz wykorzystuje kondycjonery mocy przy użyciu rezystora o niemagnetycznej powłoce węglowej, który zapewnia silną ochronę przed zakłóceniami magnetycznymi, oraz kondensatory z wysokiej jakości muskowitu o doskonałych właściwościach, m.in. niskim poziomie strat dielektrycznych, wysokiej odporności na napięcia i stabilności temperatury. Ponadto ma miejsce dążenie do wysokiej odtwarzalności dźwięku przez podejmowanie różnych środków zaradczych z zakresie zapobiegania zakłóceniom, np. instalacja kondensatora z osłoną o niskim ESR na zasilaczu terminala LAN oraz wyizolowanie przy użyciu transformatora impulsowego w cyfrowym sygnale wyjściowym.

 

Wysokiej jakości sygnał wyjściowy słuchawek

Zasadniczo analogowy sygnał wyjściowy (zrównoważony/niezrównoważony) i sygnał wyjściowy słuchawek są generowane przez ten sam obwód C/A. Model SL-G700 jest wyposażony w specjalny obwód C/A do słuchawek, który jest niezależny od przeznaczonego do analogowego sygnału wyjściowego. Te obwody elektryczne obejmują oryginalne LSI do przetwarzania dźwięku firmy Technics, mechanizm JENO Engine (eliminacja zniekształceń typu jitter i optymalizacja kształtowania szumów). Całkowite oddzielenie analogowego sygnału wyjściowego z sygnału wyjściowego słuchawek wyeliminowało zakłócenia między dwoma obwodami, które mają różne przeznaczenie. Ponadto każdy obwód otrzymuje najbardziej odpowiednie dostrajanie dźwięku. W związku z tym oba sygnały wyjściowe pozwalają zapewnić maksymalną wydajność. Ponadto model SL-G700 jest wyposażony w system optymalizacji operacji, który automatycznie włącza mechanizm JENO Engine po podłączeniu słuchawek. Eliminuje to niepożądany skutek analogowego sygnału wyjściowego na jakość dźwięku, gdy słuchawki nie są podłączone.

Ponadto wzmacniacz słuchawek systemu klasy AA wykorzystuje oddzielne obwody wzmacniacza do wzmacniania napięcia sygnału audio oraz wzmacniania natężenia prądu. Wysokiej jakości wzmacniacz operacyjny wzmacnia napięcie, a oddzielny wzmacniacz operacyjny i dużej mocy zasilania wzmacnia natężenie prądu. Umożliwia to bardzo precyzyjną konwersję sygnału wyjściowego PWM o wysokiej rozdzielczości z mechanizmu JENO Engine na sygnał analogowy. Przez uzyskanie doskonałego napędu elektrycznego słuchawek dzięki dużemu zakresowi impedancji obciążenia powstaje dźwięk o niskim poziomie zakłóceń w szerokim zakresie częstotliwości.

 
System klasy AA
 

AWzmacniacz kontroli napięcia
Doskonałe wzmacnianie napięcia przez specjalny wzmacniacz operacyjny

BWzmacniacz zasilacza
Niezbędny prąd jest dostarczany przez specjalny wzmacniacz operacyjny

Optymalnie aktywowany system obwodów

Optymalnie aktywowany system obwodów umożliwia zatrzymanie działania różnych modułów cyfrowych, takich jak te wykorzystywane przez wyświetlacz, interfejs analogowy i cyfrowy w celu minimalizacji szumu wytwarzanego podczas odtwarzania muzyki. Ponadto w trybie odtwarzania z dysku Pure dochodzi do całkowitego odcięcia obwodu interfejsu sieciowego, co pozwala jeszcze bardziej podnieść jakość dźwięku odtwarzania SACD/CD.

 

Wysokiej jakości części

Główne komponenty, które wpływają na jakość dźwięku, wykorzystują starannie wybrane i wielokrotnie dostrajane wysokiej jakości części, aby zapewnić odtwarzanie dźwięku o dużej czystości i jakości.

Rezystor o niemagnetycznej powłoce węglowej
Gniazdo RCA z frezowanego mosiądzu

Konfiguracja czterodzielna

Cyfrowy odtwarzacz audio zawiera różne obwody, takie jak zasilacz przełączający korzystający z dużej mocy oraz obwód interfejsu cyfrowego obsługujący sygnał o wysokiej częstotliwości, jak również obwód analogowy. W modelu SL-G700 zastosowano konstrukcję czterodzielną, a pomiędzy blokami obwodów zainstalowano ścianki działowe dostosowane do obsługiwanego poziomu sygnału oraz typu obwodu. To eliminuje interferencje pomiędzy blokami obwodów i pozwala uzyskać wyrazisty dźwięk. Dzięki tej konstrukcji sztywność podstawy montażowej tłumi drgania elementów elektrycznych, co zapobiega degradacji jakości dźwięku.

 

Mechanizm napędu o dużej sztywności

W przypadku odtwarzania dysku dokładność odczytu decyduje o jakości dźwięku. Mechanizm napędu CD jest wyposażony w strukturę potrójnej podstawy montażowej, aby zapewnić dokładny odczyt i zapobiec przeniesieniu wibracji na zewnątrz mechanizmu. Ponadto model SL-G700 ma stabilny, aluminiowy wykonany z odlewu ciśnieniowego napęd dysku oferujący tłumienie dużych drgań oraz cichą pracę, aby zapewnić dużą dokładność odtwarzania dysku.

 

Izolator o dużej sztywności

Wnętrze izolatora zostało powiększone za pomocą żeber oraz żelaznej płyty o grubości 4 mm w celu zwiększenia wagi i wytrzymałości. Ten izolator o dużej gęstości został przeznaczony wyłącznie do modelu SL-G700 i skutecznie tłumi rezonans.

 

 

Obsługa różnorodnych źródeł muzycznych i duża niezawodność łączności

Model SL-G700 obsługuje funkcje Bluetooth, Wi-Fi oraz Apple AirPlay2 oferujące dużą niezawodność łączności bezprzewodowej. Jest również zgodny z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Spotify, TIDAL, oraz radio internetowe, oraz funkcjami takimi jak Chromecast Built-in oraz Asystent Google.

 

 

Niebawem dostępny także w kolorze czarnym.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: