MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Promocja
Technics SL-1200GEG | Gramofon z napędem bezpośrednim

Technics SL-1200GEG | Gramofon z napędem bezpośrednim

ID produktu 4921
Producent Technics
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 13499 zł
14999 zł
oblicz rate

Bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego

Konstrukcja bezrdzeniowego silnika do napędu bezpośredniego

Tradycyjne gramofony analogowe powodują spadek jakości dźwięku ze względu na takie czynniki jak wibracje kątowe podczas obrotu i nieregularność obrotów. Użycie nowo zaprojektowanego bezrdzeniowego silnika napędu bezpośredniego w gramofonie SL-1200G, który został pozbawiony rdzenia żelaznego, pozwoliło wyeliminować problem nieregularności obrotów. Z kolei konstrukcja z dwoma wirnikami redukuje obciążenie łożysk przy zachowaniu wysokiego momentu obrotowego, a także redukuje wibracje kątowe podczas obrotu. Dzięki tym cechom możliwe jest zapewnienie reprodukcji szczegółowego dźwięku z płyt analogowych.

Technologia Motor Control

Zastosowanie technologii Motor Control, która została zaprojektowana dla urządzeń Blu-ray oraz przełączanie trybu silnika w zależności od stanu działania silnika pozwala osiągnąć wysoki początkowy moment obrotowy oraz stabilność.

Trzywarstwowa płyta gramofonu

Konstrukcja trójwarstwowego talerza gramofonu, Wykres charakterystyki tłumienia
Gramofon ma trzywarstwową konstrukcję ze sztywno połączoną, odlewaną pod ciśnieniem płytą z mosiądzu i aluminium. Guma tłumiąca pokrywająca całą tylną powierzchnię eliminuje niepożądany rezonans, pozwalając uzyskać wysoką sztywność i tłumienie wibracji. W ten sposób uzyskano płynną stabilność obrotową i masę bezwładnościową przewyższającą model SP-10MK2 — gramofon z napędem bezpośrednim, który jest używany przez stacje radiowe na całym świecie. Ponadto masa bezwładnościowa jest ponad dwukrotnie większa w porównaniu z modelem SL-1200MK5.

Precyzyjna regulacja balansu

Zdjęcie regulatora wyważenia, Zdjęcie naklejki
Nierównomierny rozkład masy gramofonu może powodować nadmierne wibracje lub hałasy podczas obrotu, co prowadzi do spadku jakości dźwięku. Z tego powodu regulacja balansu gramofonu jest wykonywana fabrycznie przy użyciu specjalnego sprzętu regulacyjnego o wysokiej precyzji. Kontrolowane są wszystkie podzespoły po zmontowaniu gramofonu. Urządzenia, które zostały wyregulowane, są oznaczane naklejką „BALANCED” w celu potwierdzenia wykonania tej operacji.

Ramię gramofonu o wysokiej czułości

Zdjęcie łożysk o wysokiej precyzji, Photo of High-precision Bearings, Zdjęcie dostarczonych dodatkowych obciążników pasujących do wielu różnych wkładek
W ramieniu gramofonu stosowany jest lekki magnez cechujący się wysokim poziomem tłumienia, a proces ciągnienia na zimno ulepsza cechy materiału i pozwala uzyskać wymaganą wysoką precyzję. Wysoka czułość początkowego ruchu jest osiągana poprzez wykorzystanie tradycyjnej konstrukcji kardanowej firmy Technics z osiami obrotu poziomego i pionowego, które przecinają się w jednym centralnym punkcie. Zastosowano także łożyska o wysokiej precyzji w poddanej obróbce obudowie.

Czterowarstwowa konstrukcja obudowy

Zdjęcie gniazda zasilania prądem przemiennym (wykrywalne wejście)
Precyzyjnie obrobiony panel górny z nieskazitelnego aluminium o grubości 10 mm został dodany do wcześniejszej trzywarstwowej konstrukcji gramofonu SL-1200MK5, która składała się z odlewu aluminium, materiału BMC i wytrzymałej gumy. Ta czterowarstwowa konstrukcja zapewnia połączenie dużej sztywności z doskonałym wykończeniem o wysokiej jakości.

Złącza o wysokiej jakości

Zdjęcie powlekanych mosiądzem gniazd wyjściowych PHONO, Zdjęcie gniazda zasilania prądem przemiennym (wykrywalne wejście)

Użycie złączy phono i uziemienia z frezowanego mosiądzu, które pokryto złotem, zapobiega pogarszaniu się jakości dźwięku, a także umożliwia łatwe podłączanie i odłączanie kabli. Użycie metalowej konstrukcji ekranującej wewnątrz obudowy redukuje wpływ zakłóceń zewnętrznych.

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: