MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Roksan Xerxes 20 PLUS

Roksan Xerxes 20 PLUS

ID produktu 4687
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 19490 zł
oblicz rate

ROKSAN XERXES 20 PLUS

 

Gramofon

 

Cena dotyczy wykończenia piano black i piano white

Wykończenia mappple i rosewood w cenie 16895zł

 

 

 

 

Pierwszy Xerxes został wprowadzony w 1985 roku i był jednym z najważniejszych gramofonów lat 80tych. Wykorzystywał zaawansowaną technologię oraz radykalne rozwiązania pozwalające uporać się z nieodłącznymi problemami, na które cierpiały inne gramofony, Xerxes po prostu oferował bardziej przyjemną i dokładną prezentację muzyki. Xerxes.20plus jest rezultatem ponad 20-letnich badań nad rozwojem i udoskonalaniem pierwotnego modelu Xerxes.20, który z kolei bazował na najbardziej zaawansowanym gramofonie Roksan TMS 3.

Elegancja w inżynierii jest widoczna poprzez kompaktowe, czyste linie i solidną konstrukcję. Rama Xerxes.20plus wykorzystuje system izolacji oparty na trzech płytach i trzech warstwach izolacyjnych. Oś z hartowanej stali narzędziowej, łożysko kulkowe wykonane z węglika wolframu oraz solidna dwuczęściowa obudowa z fosforobrązu, wykonane z dokładnością 5 mikronów, zapewniają unikalną funkcję jednopunktowego samo-centrowania i pozycjonowania głównego łożyska.

Płyta ramienia/wyłącznika (która rozwiązuje problemy konstrukcji z resorowanym i „mass-loaded” sub-chassis) jest izolowana i wymienna, co poprawia jakość i ułatwia konfigurację.

Górna płyta zapobiega jakimkolwiek szczątkowym wibracją silnika, które mogą dotrzeć do płyty lub wkładki. Płyta pomocnicza, która wspiera główne łożysko / talerz i ramię, oddziela igłę / wkładkę izolując je od zewnętrznych zakłóceń. Zdejmowany układ ramienia obrabiany z jednolitej sztaby acetalu stanowi kolejny poziom izolacji wraz z sprzężeniem ramienia i płyty pomocniczej.

Xerxes.20plus może być wyposażony w jedno z 3 dostępnych ramion Roksan, lub w dowolne inne wysokiej jakości ramiona, gwarantując mocny i ekspansywny dźwięk, świetną prezentację średnicy, szybki i głęboki bas i jedwabiste oraz otwarte wysokie tony. Instrumenty są prawidłowo zlokalizowane na scenie dźwiękowej, w połączeniu z właściwym tempem i muzykalnością, dając przekonujące poczucie jakby muzyka była odtwarzana na żywo.

W Xerxes.20plus wykorzystano znane z modelu TMS 3 główne łożysko kulowe, wewnętrzną i zewnętrzną konstrukcję talerza, które zostały udoskonalone w celu zapewnienia, że nagranie pozostanie praktycznie niezakłócone przez wewnętrznie wywołane wibracje. To gwarantuje, że wkładka pobierze istotne informacje audio bez zakłóceń.

Połączenie płyt izolacyjnych z odpowiednich materiałów, gęstości, liniowego tłumienia, absorbujących wibracje ciężarków, obniżenie rozdziału częstotliwości i kontrolowana, zharmonizowana struktura zapewniają niezrównaną jakość dźwięku.

 

Oś Głównego Łożyska
Hartowana stal narzędziowa
Zaokrąglenie i Współosiowość
< 5 Mikronów
Stosunek długości do średnicy
11:1
Kulki Głównego Łożyska
Super precyzyjne z Węglika Wolframu
Zaokrąglenie
< 1 Mikrona
Średnica
2mm
Obudowa Głównego Łożyska
Stała z Fosforobrązu
Prześwit
2/1,0000"
Wewnętrzny Talerz
2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
Zewnętrzny Talerz
2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
Struktura
3-płytowa
Izolacja
3-poziomowy rozdział
Silnik
Specjalizowany 24-biegunowy synchroniczny
Koło nośne
Jednolity odlew aluminiowy
Zaokrąglenie i Współosiowość
< 1 Mikrona
Pasek
Precyzyjnie szlifowany neopren
Montaż Silnika
Unikalnie synchronizowane łożysko
Napęd Silnika
Zewnętrzny kontroler prędkości
Kołysanie i Drżenie
< 0.02%
Dudnienie
< -80dB
Wymiary
450 x 370 x 115mm
Waga
12 Kg

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: