MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Polecamy
Muarah Mr.Black / Mr.White gramofon.

Muarah Mr.Black / Mr.White gramofon.

ID produktu 5718
Producent Muarah
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność na zamówienie
Cena: 20400 zł
oblicz rate

Muarah Mr. Black / Mr. White

 

Gramofon polskiej marki Muarah.

 

 

Gramofon Mr. Black to konstrukcja klasyczna w ogólnym ujęciu, a jednocześnie nietypowa w kilku szczegółach. Idea gramofonu z ciężkim talerzem, wspartym na stosunkowo lekkiej podstawie, z wykorzystaniem zawieszenia sprężynowego, jest nam bliska z wielu powodów. Nie sposób przecenić stopnia tłumienia drgań, pochodzących od silnika czy podłoża, jakie oferuje taki rodzaj zawieszenia. Z kolei pokrewieństwo z techniką motoryzacyjną wpisuje się idealnie w nasze gusta. Problem polega na tym, że w większości znanych nam konstrukcji adiofilskich gramofonów, klasyczne rozwiązanie tego typu odsłaniało jedną, ale poważną wadę: najdrobniejsze wytrącenie ciężkiego talerza ze stanu równowagi powodowało silne i długotrwałe drgania całej zawieszonej masy. To z kolei ma dwie negatywne konsekwencje: po pierwsze, wpływa to fatalnie na pracę całego ramienia i zawieszenia igły gramofonu, czasem prowadząc nawet do przeskoków igły na płycie. Po drugie, problem występuje zwykle przy nakładaniu igły na płytę gramofonową, co powoduje pewien dyskomfort, a w niektórych przypadkach prowadzić może nawet do uszkodzenia delikatnej i cennej wkładki gramofonowej. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej w kierunku zawieszeń, tak dobrze przetestowanych w świecie motoryzacji i stworzyliśmy gramofon z zawieszeniem tłumiącym. Tłumienie drgań uzyskujemy dzięki zastosowaniu odpowiednio dopasowanego amortyzatora olejowego, który jest naszą autorską konstrukcją. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania, kołysanie talerza, nawet mocno wytrąconego ze stanu równowagi, wygasa niemal natychmiast.

Dla jeszcze lepszej izolacji talerza od wibracji silnika i szkodliwych impulsów z otoczenia zastosowano postawę z dwóch płyt akrylu, przedzielonych cienką warstwą silikonu. Zawieszenie talerza ma kontakt jedynie z górną płytą, podczas gdy silnik i trzy regulowane nogi gramofonu są mocowane do dolnej płyty akrylu. Talerz gramofonu wykonano z aluminium i pokryto cienką warstwą akrylu, jego duża masa gwarantuje bardzo dobrą stabilność obrotów. Gramofon Muarah w standardowej konfiguracji jest oferowany z podstawą pod ramiona SME, Jelco lub Rega – zależnie od preferencji klienta. Istnieje również możliwość zastosowania innych ramion 9 calowych. Gramofon można doposażyć w opcjonalny, dedykowany docisk płyty o masie 650g.

Wybór rozwiązań technicznych sprawia, że gramofon Muarah jest niezwykle ”cichy”, dzięki temu oferuje najwyższy możliwy zakres dynamiki dźwięku odtwarzanego z płyty analogowej. Wymagających słuchaczy zachęcamy do spotkania oko w oko z gramofonem Muarah!

 

 

 


 Możliwość zakupu z akcesoryjną pokrywą akrylową w cenie 860 zł.

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: