MENU
Salon Bose Katowice Infolinia 533 888 007
raty
przelewy24
Cabasse THE PEARL AKOYA | Kolumna podstawkowa | Czarny | Dostępne od ręki!

Cabasse THE PEARL AKOYA | Kolumna podstawkowa | Czarny | Dostępne od ręki!

ID produktu 8349
Producent Cabasse
Kategoria Kolumny i Głośniki » Kolumny podstawkowe
Cena za szt.
Dostępność 2szt.
Cena: 6990 zł
oblicz rate

Cabasse THE PEARL AKOYA

Kolumna podstawkowa 

 

Podana cena za sztukę, sprzedajemy wyłącznie parami!

 

Dostęne kolory: biały i czarny 


Cabasse PEARL AKOYA to luksusowy głośnik bezprzewodowy skierowany do najbardziej wymagających użytkowników. Łączy on doskonałe wzornictwo, najwyższej jakości materiały i doskonały dźwięk. Jest to bardziej kompaktowy, młodszy brat modelu Pearl, który odniósł wiele sukcesów na rynku Hi-Fi.


Pierwsze kilka minut z głośnikiem PEARL AKOYA wprawia w osłupienie. To jak tak niewielkie urządzenie może wytworzyć tak realistyczny dźwięk to połączenie wieloletniego doświadczenia i najnowszych rozwiązań w dziedzinie materiałów. Koncepcyjnie, to urządzenie działa dokładnie tak samo jak flagowy głośnik Cabasse o nazwie Sphére. Jest on kulą w której zamontowano głośniki w sposób współosiowy. Oznacza to, że wszystkie dźwięki, czy niskie, czy wysokie zaczynają się w tym samym miejscu w przestrzeni – wszystkie głośniki są niezwykle blisko siebie. Również kierunkowość całości nie jest przypadkowa, szeroka dyspersja zapewnia duży sweet spot – miejsce gdzie muzyka z głośnika brzmi najlepiej w pomieszczeniu. W praktyce pozwala uzyskać to efekt nie tyle oderwania dźwięku od głośnika co wręcz holograficznego przekazu. Wysokie i średnie tony to domena głośnika współosiowego na froncie PEARL AKOYA. Węglowa membrana głośnika średniotonowego BCI jest wypukła dzięki czemu w mniejszym stopniu oddziałuje na membranę wysokotonową. Ta druga ma wbudowany na stałe niewielki falowód określający jej kierunkowość.

Głośnik niskotonowy znajduje się w tej samej osi, lecz z tyłu urządzenia. Zmieszczono tam aż 17 cm głośnik HELD (High Excursion, Low Distortion) o bardzo dużym wychyle liniowym (20 mm), który pomaga poruszać masami powietrza bez potrzeby korzystania z dużych membran. Wszystkie głośniki są zaprojektowane od zera specjalnie dla tego urządzenia. Jednak nawet najlepsze głośniki potrzebują odpowiedniej elektroniki, która je zasili. W tym niedużym głośniku bezprzewodowym ukryto wzmacniacze o łącznej mocy 1050 W RMS, które zachowują absolutną kontrolę nad głośnikami w każdych warunkach, oraz mają odpowiedni zapas prądu do odtworzenia nawet najbardziej dynamicznych i zaskakujących zmian w muzyce. Jeden głośnik uzyskuje do 115 dB natężenia dźwięku, a więc wystarczająco dla oddania orkiestry symfonicznej, a para stereo aż do 121 dB. Za przetwarzanie dźwięku odpowiada rozbudowany układ DSP, który nie tylko działa jako perfekcyjna zwrotnica, ale również wprowadza korekcję akustyki CRCS. PEARL AKOYA mierzy wpływ pomieszczenia na dźwięk, a następnie wprowadza własne poprawki tak, aby zbliżyć odbiór muzyki do ideału neutralności i naturalności. Pod względem obsługi jest to urządzenie kompletne.

Użytkownik może skorzystać z obsługi głosowej, pilota zdalnego sterowania, oraz aplikacji Cabasse StreamControl. Ta ostatnia pozwala na stworzenie systemu multiroom z produktami Cabasse obsługiwanego z poziomu smartfona, czy tabletu. Jak na nowoczesny głośnik bezprzewodowy PEARL AKOYA wspiera gęste pliki audio do 24 bit/192 kHz. Muzyka może być również zaczerpnięta z serwisów strumieniowych takich jak Tidal, Spotify, Deezer, Qobuz, vTuner i innych. Na inne okazje przygotowano bardziej klasyczny zestaw wejść: odbiornik Bluetooth, wejście optyczne, USB i analogowe. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach: metalicznej czerni z chromowanymi elementami i w perłowej bieli z akcentami srebrnymi. Uzyskanie odpowiedniego i trwałego efektu wymaga pokrycia 6 warstwami lakieru, oraz żmudnego polerowania. Dopiero takie podejście pozwala uzyskać produkt nie tylko dobrze wykonany, ale luksusowo wyglądający. W zestawie znajduje się pokrowiec podróżny, który pozwala zabrać głośnik wszędzie tam gdzie jest potrzebny. Dostępne są dedykowane podstawy i montaż do ściany, dające dodatkowe opcje ustawienia głośnika w pomieszczeniu.


Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: