MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
VPI Prime Gramofon

VPI Prime Gramofon

ID produktu 5242
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 18000 zł
oblicz rate

VPI PRIME

Gramofon

 

Ostatnie trzy lata, VPI poświęciło głównie nowym audiofilom i produktom budżetowym umożliwiającym poznanie magii płyty winylowej po raz pierwszy w życiu. Dzięki modelowi Prime powraca do korzeni i skupia się na doświadczonej grupie klientów poprzez wprowadzenie na rynek gramofonu, który oferuje high-endową jakość dźwięku wykorzystując jednocześnie nowe rozwiązania technologiczne. Prime jest pierwszą samodzielną konstrukcją Mata Weisfelda, która uzyskała aprobatę ojca Harry Weisfelda i wsparcie od całego zespołu pracowników firmy VPI. Kształt modelu Prime jest bardziej zaokrąglony i ,,seksowny", w porównaniu do klasycznie wyglądających gramofonów jakie powstawały w VPI w ciągu ostatnich 10 lat. Stworzono odpowiednią przestrzeń do zamocowania 10 calowego ramienia wykonanego w rewolucyjnej technologii 3D. Udało się także obniżyć cenę tego ramienia dzięki zwiększeniu ilości wytwarzanych ramion, a także poprzez udoskonalenie procesu produkcyjnego wykorzystującego drukarki 3D. Prime umożliwia dokonanie mikrometrycznych regulacji nazywanych przez producenta ,,VTA on the f ly” („VTA w locie”). VTA określa kąt pod jakim ustawiona jest górna płaszczyzna wkładki względem płaszczyzny płyty. Jest to idealny gramofon dla wielbicieli muzyki, którzy pragną regulować kąt ustawienia igły gramofonowej (SRA) w zależności od grubości odsłuchiwanej płyty winylowej. Płyty były i są tłoczone w różny sposób, różniąc się grubością winylu. Dla osób, które pragną wycisnąć każdą kroplę informacji z tych zadziwiających rowków, a jednocześnie uzyskać jak najniższy poziom szumów, dokładna korekcja SRA jest niezbędna. Prime umożliwia wykonywanie regulacji SRA/VTA podczas odsłuchu płyty. Wystarczy zapisać odpowiednie wartości wybranych ustawień na koszulce chroniącej płytę, aby następnym razem odtworzyć ulubione nagranie z właściwą wartością. To poważne udogodnienie, które pozwala usłyszeć zadziwiające mikrodetale w reprodukowanym dźwięku.
Charakterystyka:
10 calowe ramię wykonane za pomocą technologii drukowania przestrzennego 3D.
Możliwość regulacji VTA/SRA ,,w locie".
Wytłumiony talerz o wadze 9 kg wykonano z aluminium 6061 z bardzo wysoką precyzją (tolerancja 0,001 cala na obwodzie 39 cali).
Obudowa wykonana z MDF i wykończona czarnym winylem zo stała połączona od spodu z płytą stalową celem uzyskania jak
najlepszej stabilności i tłumienia rezonansów.
Bardzo cichy, synchroniczny 24-biegunowy zewnętrzny silnik o prędkości obrotowej 300 obr./min z wysokim momentem obrotowym, którego obudowę wykonano ze stali i aluminium
Zastosowano precyzyjne odwrócone łożysko, wałek z utwardzonej stali nierdzewnej i utwardzoną poprzez chromowanie kulę w panewce z fosfobrązu. Położenie paska jest zgrane z położeniem centrum łożyska.
Nowe podstawy antywibracyjne oferujące lepszą izolację od drgań podłoża i lepsze właściwości tłumiące.
Wykonany ze stali nierdzewnej i z tworzywa Delrin® docisk płyt gramofonowych.
Możliwość zakupu w komplecie z zewnętrznym stabilizatorem obrotów S.D.S.

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: