Salon Bose Katowice
tel. (32) 256-03-40
tel. 533-257-199
Home > O nas > Instalacje AV > Odstąpienie od umowy > Regulamin > Galeria > Konfigurator Pioneer > Kontakt i dojazd > Raty
Facebook
Wirtualny spacer
po naszym salonie

Zobacz teraz
Sprzedaję na allegro
Allegro
Partnerzy
Technics Katowice BOSE Katowice
raty
VPI Prime Gramofon. Wysyłka gratis
VPI Prime Gramofon. Wysyłka gratis

VPI Prime Gramofon. Wysyłka gratis

ID produktu
5242
Kategoria
Cena za
szt.
Dostępność
0 szt.
Cena: 18000 zł oblicz rate
Opis:

VPI PRIME

Gramofon

 

Ostatnie trzy lata, VPI poświęciło głównie nowym audiofilom i produktom budżetowym umożliwiającym poznanie magii płyty winylowej po raz pierwszy w życiu. Dzięki modelowi Prime powraca do korzeni i skupia się na doświadczonej grupie klientów poprzez wprowadzenie na rynek gramofonu, który oferuje high-endową jakość dźwięku wykorzystując jednocześnie nowe rozwiązania technologiczne. Prime jest pierwszą samodzielną konstrukcją Mata Weisfelda, która uzyskała aprobatę ojca Harry Weisfelda i wsparcie od całego zespołu pracowników firmy VPI. Kształt modelu Prime jest bardziej zaokrąglony i ,,seksowny", w porównaniu do klasycznie wyglądających gramofonów jakie powstawały w VPI w ciągu ostatnich 10 lat. Stworzono odpowiednią przestrzeń do zamocowania 10 calowego ramienia wykonanego w rewolucyjnej technologii 3D. Udało się także obniżyć cenę tego ramienia dzięki zwiększeniu ilości wytwarzanych ramion, a także poprzez udoskonalenie procesu produkcyjnego wykorzystującego drukarki 3D. Prime umożliwia dokonanie mikrometrycznych regulacji nazywanych przez producenta ,,VTA on the f ly” („VTA w locie”). VTA określa kąt pod jakim ustawiona jest górna płaszczyzna wkładki względem płaszczyzny płyty. Jest to idealny gramofon dla wielbicieli muzyki, którzy pragną regulować kąt ustawienia igły gramofonowej (SRA) w zależności od grubości odsłuchiwanej płyty winylowej. Płyty były i są tłoczone w różny sposób, różniąc się grubością winylu. Dla osób, które pragną wycisnąć każdą kroplę informacji z tych zadziwiających rowków, a jednocześnie uzyskać jak najniższy poziom szumów, dokładna korekcja SRA jest niezbędna. Prime umożliwia wykonywanie regulacji SRA/VTA podczas odsłuchu płyty. Wystarczy zapisać odpowiednie wartości wybranych ustawień na koszulce chroniącej płytę, aby następnym razem odtworzyć ulubione nagranie z właściwą wartością. To poważne udogodnienie, które pozwala usłyszeć zadziwiające mikrodetale w reprodukowanym dźwięku.
Charakterystyka:
10 calowe ramię wykonane za pomocą technologii drukowania przestrzennego 3D.
Możliwość regulacji VTA/SRA ,,w locie".
Wytłumiony talerz o wadze 9 kg wykonano z aluminium 6061 z bardzo wysoką precyzją (tolerancja 0,001 cala na obwodzie 39 cali).
Obudowa wykonana z MDF i wykończona czarnym winylem zo stała połączona od spodu z płytą stalową celem uzyskania jak
najlepszej stabilności i tłumienia rezonansów.
Bardzo cichy, synchroniczny 24-biegunowy zewnętrzny silnik o prędkości obrotowej 300 obr./min z wysokim momentem obrotowym, którego obudowę wykonano ze stali i aluminium
Zastosowano precyzyjne odwrócone łożysko, wałek z utwardzonej stali nierdzewnej i utwardzoną poprzez chromowanie kulę w panewce z fosfobrązu. Położenie paska jest zgrane z położeniem centrum łożyska.
Nowe podstawy antywibracyjne oferujące lepszą izolację od drgań podłoża i lepsze właściwości tłumiące.
Wykonany ze stali nierdzewnej i z tworzywa Delrin® docisk płyt gramofonowych.
Możliwość zakupu w komplecie z zewnętrznym stabilizatorem obrotów S.D.S.

 

Zobacz inne:
Denon DP 300F  3 lata gw. Horn
Denon DP 300F 3 lata gw. Horn
Cena: 1595 zł 1498 zł
Denon DP-200USB
Denon DP-200USB
Cena: 1295 zł 1198 zł
Denon DP-29F
Denon DP-29F
Cena: 695 zł
Marantz TT-15S1
Marantz TT-15S1
Cena: 6995 zł
Rega RP6 Gramofon
Rega RP6 Gramofon
Cena: 5400 zł