MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
VPI Classic III Signature. Gramofon Wysyłka gratis

VPI Classic III Signature. Gramofon Wysyłka gratis

ID produktu 5241
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 29800 zł
oblicz rate

VPI CLASSIC III Signature

Gramofon

 

Linia produktów Classic składa hołd wielkim gramofonom z dawnych lat, które były synonimami najwyższej jakości konstrukcji gramofonów analogowych. Model Classic okazał się być bestsellerem sprzedaży wśród wszystkich gramofonów VPI i nadal zachowuje pozycję lidera. Wyniki sprzedaży i entuzjastyczne recenzje światowej prasy oparte są na wspaniałym dźwięku i nadzwyczajnej stabilności obrotów talerza, która spotykana jest zazwyczaj w konstrukcjach kosztujących powyżej 20 tysięcy USD. Nasz topowy model wśród opisywanej linii produktów to Classic 3 Signature, który stanowi znaczący krok do przodu w dziedzinie jakości odtwarzania dźwięku i estetyki wyglądu. Dzięki powyższym cechom stał się jednym z najlepiej brzmiących gramofonów, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma VPI. Osoby, które zetknęły się z Classic 3 Signature określają go jako: ,,Cudowny”, ,,Najcichszy gramofon jaki kiedykolwiek słyszałem”, dziwią się ,,Jak to możliwe, iż jest tak niedrogi”, a także doceniają ,,Stabilność obrotów jak w urządzeniach cyfrowych”. Dźwięk jaki odtwarza Classic Signature jest potężny, pełen powietrza dookoła instrumentów i szokuje swoją szybkością. Stabilność obrotów jest na poziomie dorównującym najlepszym gramofonom świata, bez względu na ich cenę. Classic 3 Signature zapewnia także świetny balans tonalny i potężny bas.
Specyfikacja techniczna
Talerz o masie 10 kg wykonany ze stali i aluminium typ 6061 oparty jest na odwróconym łożysku.
Łożysko talerza wykorzystuje precyzyjnie wykonany wałek z utwardzaną i polerowaną kulką, która spełnia normę skali twardości Rockwella 60.
Moment obrotowy jest przekazywany gumowym paskiem bezpośrednio na talerz dookoła centralnej osi układu łożyska, dzięki czemu ograniczono wszelkie szumy i zminimalizowano efekt huśtania się talerza na boki.
Stabilność obrotów talerza jest porównywalna ze stabilnością obrotów taśm matek w profesjonalnych magnetofonach szpulowych. Dzięki niezwykle stabilnemu montażowi układu silnik – talerz – ramię nie występują jakiekolwiek przypadkowe ruchy mogące skutkować niestabilnością obrotów.
Specjalna konstrukcja Classic 3 zapobiega pojawieniu się sprzężenia zwrotnego na urządzeniu. Gramofon może znajdować się w pobliżu czterech pracujących subwooferów wyposażonych w 15 calowe głośniki i nie ma to wpływu na jakość odtwarzania płyty winylowej. Niskoszumowy silnik o 300 obrotach na minutę z niezwykłą precyzją (+/- .0005”) porusza talerzem gramofonu.
Brak możliwości pojawienia się przypadkowych ruchów pomiędzy układem silnik – talerz – ramię skutkuje nie tylko uzyskaniem wyjątkowej poprawy w zakresie stabilności obrotów ale także umożliwia odtwarzanie najcichszych detali dźwięku zapisanych na płytach winylowych. W tym zakresie CLassic 3 osiąga jakość oferowaną przez najdroższe gramofony i zbliża się do poziomu najlepszych magnetofonów szpulowych.
 Nadzwyczaj stabilna, nierezonująca, jednoelementowa laminowana plinta gramofonu. Nie jest ona wyłącznie drewniana. Rdzeń
plinty wykonano z ciężkiego, laminowanego bloku MDF o grubości2,5 cala. Natomiast wierzchnia warstwa to masywna aluminiowo-stalowa konstrukcja kanapkowa, przedzielona warstwą silikonu. Całość ściągają długie śruby. Plinta waży ponad 13,5 kg i jest konstrukcją całkowicie odporną na rezonanse.
Aby zachować zdumiewającą stabilność obrotów modelu Signature zastosowano firmowy docisk HR-X.
Nowo zaprojektowane nóżki gwarantują większą stabilność, lepszą izolację i odpowiedni wygląd pasujący do większej obudowy Classic 3 Signature.
• Wykończenie: czarny lakier fortepianowy
Ramię JMW-10 3D
Odległość montażowa: 258mm
Długość efektywna: 273.4mm
Masa efektywna: 9g
Overhang: 15.4mm
Offset angle: 19.98 stopnia
Średnie zniekształcenia RMS: 0.311%
Wewnętrzne okablowanie: przewód premium Discovery
Nowy projekt ramienia 3D stworzony przy wykorzystaniu drukarki
3D. Dzięki zastosowaniu tej supernowoczesnej technologii udało się
wykonać jednoelementowe ramię o doskonałej kontroli rezonansów.
Ekranowanie na pełnej długości ramienia za pomocą miedzianejosłonki.
Boczne, regulowane ciężarki umożliwiają precyzyjniejsze ustawienie
azymutu (pochylenia opuszczonej na płytę wkładki w płaszczyźnie czołowej).
Wbudowany system nieskomplikowanego parkowania ramienia i płynnie działającą windę.
Zewnętrzny ciężarek przeciwwagi wykonany ze stali nierdzewnej wspomaga stabilność pracy ramienia.
Nieskomplikowana regulacja VTA/SRA w tysięcznych centymetra.
Możliwość regulacji antyskatingu.
Wymiary (S/W/G): 559mm/ 254mm/ 407mm
Waga: 36.8kg

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: