MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
Interesuje Cię tematyka audio-video? Chcesz realizować swoją pasję? Studio Hi-Fi poszukuje pracownika ! Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej. 32 256 03 40 lub 533 257 199
raty
przelewy24
VPI Classic III Signature. Gramofon Wysyłka gratis

VPI Classic III Signature. Gramofon Wysyłka gratis

ID produktu 5241
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 29800 zł
oblicz rate

VPI CLASSIC III Signature

Gramofon

 

Linia produktów Classic składa hołd wielkim gramofonom z dawnych lat, które były synonimami najwyższej jakości konstrukcji gramofonów analogowych. Model Classic okazał się być bestsellerem sprzedaży wśród wszystkich gramofonów VPI i nadal zachowuje pozycję lidera. Wyniki sprzedaży i entuzjastyczne recenzje światowej prasy oparte są na wspaniałym dźwięku i nadzwyczajnej stabilności obrotów talerza, która spotykana jest zazwyczaj w konstrukcjach kosztujących powyżej 20 tysięcy USD. Nasz topowy model wśród opisywanej linii produktów to Classic 3 Signature, który stanowi znaczący krok do przodu w dziedzinie jakości odtwarzania dźwięku i estetyki wyglądu. Dzięki powyższym cechom stał się jednym z najlepiej brzmiących gramofonów, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma VPI. Osoby, które zetknęły się z Classic 3 Signature określają go jako: ,,Cudowny”, ,,Najcichszy gramofon jaki kiedykolwiek słyszałem”, dziwią się ,,Jak to możliwe, iż jest tak niedrogi”, a także doceniają ,,Stabilność obrotów jak w urządzeniach cyfrowych”. Dźwięk jaki odtwarza Classic Signature jest potężny, pełen powietrza dookoła instrumentów i szokuje swoją szybkością. Stabilność obrotów jest na poziomie dorównującym najlepszym gramofonom świata, bez względu na ich cenę. Classic 3 Signature zapewnia także świetny balans tonalny i potężny bas.
Specyfikacja techniczna
Talerz o masie 10 kg wykonany ze stali i aluminium typ 6061 oparty jest na odwróconym łożysku.
Łożysko talerza wykorzystuje precyzyjnie wykonany wałek z utwardzaną i polerowaną kulką, która spełnia normę skali twardości Rockwella 60.
Moment obrotowy jest przekazywany gumowym paskiem bezpośrednio na talerz dookoła centralnej osi układu łożyska, dzięki czemu ograniczono wszelkie szumy i zminimalizowano efekt huśtania się talerza na boki.
Stabilność obrotów talerza jest porównywalna ze stabilnością obrotów taśm matek w profesjonalnych magnetofonach szpulowych. Dzięki niezwykle stabilnemu montażowi układu silnik – talerz – ramię nie występują jakiekolwiek przypadkowe ruchy mogące skutkować niestabilnością obrotów.
Specjalna konstrukcja Classic 3 zapobiega pojawieniu się sprzężenia zwrotnego na urządzeniu. Gramofon może znajdować się w pobliżu czterech pracujących subwooferów wyposażonych w 15 calowe głośniki i nie ma to wpływu na jakość odtwarzania płyty winylowej. Niskoszumowy silnik o 300 obrotach na minutę z niezwykłą precyzją (+/- .0005”) porusza talerzem gramofonu.
Brak możliwości pojawienia się przypadkowych ruchów pomiędzy układem silnik – talerz – ramię skutkuje nie tylko uzyskaniem wyjątkowej poprawy w zakresie stabilności obrotów ale także umożliwia odtwarzanie najcichszych detali dźwięku zapisanych na płytach winylowych. W tym zakresie CLassic 3 osiąga jakość oferowaną przez najdroższe gramofony i zbliża się do poziomu najlepszych magnetofonów szpulowych.
 Nadzwyczaj stabilna, nierezonująca, jednoelementowa laminowana plinta gramofonu. Nie jest ona wyłącznie drewniana. Rdzeń
plinty wykonano z ciężkiego, laminowanego bloku MDF o grubości2,5 cala. Natomiast wierzchnia warstwa to masywna aluminiowo-stalowa konstrukcja kanapkowa, przedzielona warstwą silikonu. Całość ściągają długie śruby. Plinta waży ponad 13,5 kg i jest konstrukcją całkowicie odporną na rezonanse.
Aby zachować zdumiewającą stabilność obrotów modelu Signature zastosowano firmowy docisk HR-X.
Nowo zaprojektowane nóżki gwarantują większą stabilność, lepszą izolację i odpowiedni wygląd pasujący do większej obudowy Classic 3 Signature.
• Wykończenie: czarny lakier fortepianowy
Ramię JMW-10 3D
Odległość montażowa: 258mm
Długość efektywna: 273.4mm
Masa efektywna: 9g
Overhang: 15.4mm
Offset angle: 19.98 stopnia
Średnie zniekształcenia RMS: 0.311%
Wewnętrzne okablowanie: przewód premium Discovery
Nowy projekt ramienia 3D stworzony przy wykorzystaniu drukarki
3D. Dzięki zastosowaniu tej supernowoczesnej technologii udało się
wykonać jednoelementowe ramię o doskonałej kontroli rezonansów.
Ekranowanie na pełnej długości ramienia za pomocą miedzianejosłonki.
Boczne, regulowane ciężarki umożliwiają precyzyjniejsze ustawienie
azymutu (pochylenia opuszczonej na płytę wkładki w płaszczyźnie czołowej).
Wbudowany system nieskomplikowanego parkowania ramienia i płynnie działającą windę.
Zewnętrzny ciężarek przeciwwagi wykonany ze stali nierdzewnej wspomaga stabilność pracy ramienia.
Nieskomplikowana regulacja VTA/SRA w tysięcznych centymetra.
Możliwość regulacji antyskatingu.
Wymiary (S/W/G): 559mm/ 254mm/ 407mm
Waga: 36.8kg

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: