MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
VPI Classic Gramofon Wysyłka gratis

VPI Classic Gramofon Wysyłka gratis

ID produktu 5239
Kategoria Gramofony » Gramofony
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 14800 zł
oblicz rate

VPI CLASSIC

Gramofon

 

Harry Weisfeld to założyciel firmy VPI Industries, człowiek którego cudowne muzyczne ucho, pomogło stworzyć wiele znakomitych gramofonów, w tym przełomowy produkt jakim jest VPI Classic. VPI Classic posiada krótki pasek w celu minimalizacji napięć, a jego silnik, talerz oraz ramię zamontowano wspólnie na tej samej plincie, w celu uzyskania detalicznego brzmienia i pozbycia się przypadkowych wibracji. Potężny silnik utrzymuje ciężki talerz w ruchu, bez względu na to co się wydarzy z płytą. Wszystko to jest przymocowane do 30 kilogramowego chassis, w którym dosłownie toną wibracje. Tak długo jak wszystkie elementy poruszają się razem, nie mają prawa wystąpić przypadkowe ruchy elementów gramofonu. Dzięki temu udało się uzyskać zadziwiającą przejrzystość dźwięku i kontrolę szybkości obrotów. Aluminiowy talerz Classica oferuje dużo dynamiki, świetnie ogniskuje muzykę i zapewnia wielką oraz szeroką scenę dźwiękową. Dzięki możliwości bardzo dokładnej obróbki aluminium (czego nie da się zrobić z akrylem lub Delrinem) uzyskiwana jest nadzwyczajna dokładność obrotów. Poprzez umieszczenie talerza, silnika i ramienia na tym samym podłożu montażowym, niemożliwym staje się wystąpienie jakichkolwiek przypadkowych ruchów pomiędzy tymi trzema elementami, a to oznacza uzyskanie perfekcyjnej stabilności obrotów połączonej z brakiem możliwości wystąpienia przypadkowo generowanych ruchów igły gramofonowej. W standardowo zawieszonym gramofonie, silnik jest izolowany od talerza i ramienia poprzez specjalne zawieszenie. Ono z kolei pozwala talerzowi i ramieniu poruszać się w stosunku do silnika i wytwarzać przez to modulację częstotliwości, która słyszalna jest w postaci zniekształceń czasowych. Classic nie generuje tego rodzaju zniekształceń i dlatego odtwarza dźwięk na poziomie potężnych, horrendalnie drogich konstrukcji, kosztując zaledwie niewielką część ich ceny.
Opcjonalnie dostępne są:
 „VTA on the Fly” precyzyjna regulacja wysokości ramienia
pokrywa antykurzowa
zewnętrzna obręcz dociskowa Periphery Ring
SDS – elektronicznie sterowane zasilanie silnika gramofonu
 Nóżki HR-X & Docisk HR-X
Gramofon
Wszystkie komponenty utrzymuje w miejscu bardzo solidna, anty-rezonansowa, jednoczęściowa płyta nośna wykonana z MDF o grubości 5 cm. Jest ona wzmocniona od góry arkuszem stali grubości 5 mm, oddzielonym silikonem i mocowanym za pomocą długich śrub. Chassis waży ok. 14 kg i jest całkowicie niepodatne na rezonanse. Nowo opracowany 9 kg talerz z odlewanego aluminium ma wysoki stopień inercji i precyzyjne odwrócone łożysko. Stabilność obrotów porównywalna jest wyłącznie z tą z taśmy-matki. Dzięki solidnemu i precyzyjnemu zespoleniu silnika, talerza i ramienia w układzie nie ma żadnych zbędnych luzów mogących wywoływać niestabilność obrotów. System eliminacji drgań pasożytniczych pozwala umieścić gramo
fon w pobliżu czterech 15-calowych subwooferów bez efektu sprzężenia.
Doskonała współpraca zespołu napędu i ramienia nie tylko podnosi stabilność obrotów, ale również pozwala odtworzyć wszelkie niuanse nagrania na poziomie porównywalnym z najlepszymi gramofonami i taśmą-matką.
Obudowa z czarnego dębu lub orzecha.
Gniazda RCA umożliwiają swobodny dobór przewodów sygnałowych (gniazdo XLR jako opcja).
Nóżki wykonane z Delrinu w podstawie których zamontowane są
trzy hartowane, stalowe kulki.
Docisk wykonany z Delrinu
Slip mata
Ramię
Ramię JMW-10 Classic o długości 10’’- dzięki regulacji wysokości VTA oferuje maksymalną jakość brzmienia
Nowa baza i system mocowania
Dla zwolenników dokładnego ustawiania antyskatingu odpowiedni mechanizm jest standardowym wyposażeniem ramienia
Wymiary (SxGxW): 53 x 40 x 24cm
Waga: 24 kg

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: