Salon Bose Katowice
tel. (32) 256-03-40
tel. 533-257-199
Home > O nas > Instalacje AV > Odstąpienie od umowy > Regulamin > Galeria > Konfigurator Pioneer > Kontakt i dojazd > Raty
Facebook
Wirtualny spacer
po naszym salonie

Zobacz teraz
Sprzedaję na allegro
Allegro
Partnerzy
Technics Katowice BOSE Katowice
raty
Roksan Xerxes 20 PLUS Gramofon
Roksan Xerxes 20 PLUS Gramofon

Roksan Xerxes 20 PLUS Gramofon

ID produktu
4687
Kategoria
Cena za
szt.
Dostępność
1 szt.
Cena: 16900 zł oblicz rate
Opis:

ROKSAN XERXES 20 PLUS

 

Gramofon

 

Cena dotyczy wykończenia piano black i piano white

Wykończenia mappple i rosewood w cenie 16895zł

 

 

 

 

Pierwszy Xerxes został wprowadzony w 1985 roku i był jednym z najważniejszych gramofonów lat 80tych. Wykorzystywał zaawansowaną technologię oraz radykalne rozwiązania pozwalające uporać się z nieodłącznymi problemami, na które cierpiały inne gramofony, Xerxes po prostu oferował bardziej przyjemną i dokładną prezentację muzyki. Xerxes.20plus jest rezultatem ponad 20-letnich badań nad rozwojem i udoskonalaniem pierwotnego modelu Xerxes.20, który z kolei bazował na najbardziej zaawansowanym gramofonie Roksan TMS 3.

Elegancja w inżynierii jest widoczna poprzez kompaktowe, czyste linie i solidną konstrukcję. Rama Xerxes.20plus wykorzystuje system izolacji oparty na trzech płytach i trzech warstwach izolacyjnych. Oś z hartowanej stali narzędziowej, łożysko kulkowe wykonane z węglika wolframu oraz solidna dwuczęściowa obudowa z fosforobrązu, wykonane z dokładnością 5 mikronów, zapewniają unikalną funkcję jednopunktowego samo-centrowania i pozycjonowania głównego łożyska.

Płyta ramienia/wyłącznika (która rozwiązuje problemy konstrukcji z resorowanym i „mass-loaded” sub-chassis) jest izolowana i wymienna, co poprawia jakość i ułatwia konfigurację.

Górna płyta zapobiega jakimkolwiek szczątkowym wibracją silnika, które mogą dotrzeć do płyty lub wkładki. Płyta pomocnicza, która wspiera główne łożysko / talerz i ramię, oddziela igłę / wkładkę izolując je od zewnętrznych zakłóceń. Zdejmowany układ ramienia obrabiany z jednolitej sztaby acetalu stanowi kolejny poziom izolacji wraz z sprzężeniem ramienia i płyty pomocniczej.

Xerxes.20plus może być wyposażony w jedno z 3 dostępnych ramion Roksan, lub w dowolne inne wysokiej jakości ramiona, gwarantując mocny i ekspansywny dźwięk, świetną prezentację średnicy, szybki i głęboki bas i jedwabiste oraz otwarte wysokie tony. Instrumenty są prawidłowo zlokalizowane na scenie dźwiękowej, w połączeniu z właściwym tempem i muzykalnością, dając przekonujące poczucie jakby muzyka była odtwarzana na żywo.

W Xerxes.20plus wykorzystano znane z modelu TMS 3 główne łożysko kulowe, wewnętrzną i zewnętrzną konstrukcję talerza, które zostały udoskonalone w celu zapewnienia, że nagranie pozostanie praktycznie niezakłócone przez wewnętrznie wywołane wibracje. To gwarantuje, że wkładka pobierze istotne informacje audio bez zakłóceń.

Połączenie płyt izolacyjnych z odpowiednich materiałów, gęstości, liniowego tłumienia, absorbujących wibracje ciężarków, obniżenie rozdziału częstotliwości i kontrolowana, zharmonizowana struktura zapewniają niezrównaną jakość dźwięku.

 

Oś Głównego Łożyska
Hartowana stal narzędziowa
Zaokrąglenie i Współosiowość
< 5 Mikronów
Stosunek długości do średnicy
11:1
Kulki Głównego Łożyska
Super precyzyjne z Węglika Wolframu
Zaokrąglenie
< 1 Mikrona
Średnica
2mm
Obudowa Głównego Łożyska
Stała z Fosforobrązu
Prześwit
2/1,0000"
Wewnętrzny Talerz
2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
Zewnętrzny Talerz
2-częściowy, stały z odlewu aluminiowego, Odporny na interferencje i nie-rezonujący
Struktura
3-płytowa
Izolacja
3-poziomowy rozdział
Silnik
Specjalizowany 24-biegunowy synchroniczny
Koło nośne
Jednolity odlew aluminiowy
Zaokrąglenie i Współosiowość
< 1 Mikrona
Pasek
Precyzyjnie szlifowany neopren
Montaż Silnika
Unikalnie synchronizowane łożysko
Napęd Silnika
Zewnętrzny kontroler prędkości
Kołysanie i Drżenie
< 0.02%
Dudnienie
< -80dB
Wymiary
450 x 370 x 115mm
Waga
12 Kg

 

Zobacz inne:
Denon DP 300F  3 lata gw. Horn
Denon DP 300F 3 lata gw. Horn
Cena: 1595 zł 1498 zł
Denon DP-200USB
Denon DP-200USB
Cena: 1295 zł 1198 zł
Denon DP-29F
Denon DP-29F
Cena: 695 zł
Marantz TT-15S1
Marantz TT-15S1
Cena: 6995 zł
Rega RP6 Gramofon
Rega RP6 Gramofon
Cena: 5400 zł