MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Promocja
Rega DAC-R Przetwornik cyfrowo-analogowy super cena

Rega DAC-R Przetwornik cyfrowo-analogowy super cena

ID produktu 3361
Producent Rega
Kategoria Stereo » Przetworniki DAC
Cena za szt.
Dostępność 1 szt.
Cena: 2999 zł
3590 zł
oblicz rate

Tylko teraz super cena 2999 zł !!!

 

Naszym zdaniem...
Wykorzystanie doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w kosztującym ponad 30tys. zł odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis pozwoliło na budowę niedoścignionego w swoim przedziale cenowym DACa, który może bez kompleksów konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami. Dowód? Zwycięstwo w „ślepym” teście odsłuchowym DACów z przedziału cenowego do 3800zł miesięcznika „Hi-Fi Choice” 05/2012 oraz wraz z kolumnami Rega RS3 i wzmacniaczem Rega Brio-R zwycięstwo w teście grupowym systemów miesięcznika Hi-Fi Choice 04/2012!

 
Opis producenta
Rega DAC jest przetwornikiem cyfrowo-analogowym pozwalającym na współpracę z plikami o rozdzielczości 16/20/24-bitów przy częstotliwości próbkowania od 32kHz do 192kHz. Łatwy w użyciu i konfiguracji, został zaprojektowany do optymalnej współpracy ze wszystkimi dwukanałowymi źródłami cyfrowymi PCM jak odtwarzacze komputerowe PC/Mac lub odtwarzacze strumieniowe. Pozwala na wykorzystanie wysokiej jakości bezstratnie kompresowanych plików takich jak WAV, FLAC i ALAC oferując zbliżoną lub w niektórych przypadkach wyższą jakość dźwięku niż uzyskiwana w standardzie CD.
Wbudowany w wykonaną z aluminium i stali obudowę w rozmiarze ½, wspierany przez parę równolegle połączonych przetworników Wolfson WM8742 i wyposażony w pięć dostępnych dla użytkownika filtrów, dwa niezależne wejścia koaksjalne, dwa wejścia cyfrowe S/PDIF typu Toslink oraz niezależne wejście USB, DAC został zaprojektowany i zbudowany tak, aby osiągnąć jakość dźwięku daleko poza oczekiwaniami dla produktu na jego poziomie cenowym.
 
Technologia
W skład stopnia wejściowego wchodzi cyfrowy odbiornik Wolfsona stabilizowany zegarem o niskim jitterze.
Odbiornik wraz z pętlą sprzężenia fazowego (PLL) zostały wyposażone w odrębne, dedykowane zasilacze.
Stopień przetwornika cyfrowo-analogowego został zbudowany na parze równolegle połączonych przetwornikach Wolfson WM8742 sterowanych separatorem zapewniającym integralność przesyłanych do układów scalonych danych, podobnie jak w odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis.
Dołożono wiele starań aby usunąć zakłócenia pochodzące z komputerów i innych źródeł - podczas rozwoju projektu, zakłócenia takie zostały zidentyfikowane jako poważna wada wielu dostępnych obecnie na rynku urządzeń
Stopień wyjściowy wzmacniacza wykorzystuje dyskretny filtr z wielokrotnym sprzężeniem zwrotnym oraz wzmacniacz wyjściowy z wysoką częstotliwością graniczą filtru do pracy z wysokimi częstotliwościami próbkowania. Aby ograniczyć ilość kroków przetwarzania sygnału źródłowego do minimum, nie zdecydowano się na zastosowanie konwertera częstotliwości próbkowania i sygnał wejściowy przetwarzany jest z oryginalną częstotliwością próbkowania. Jitter został zminimalizowany poprzez synchroniczne taktowanie cyfrowych danych z odbiornika z PLL (usuwając jakikolwiek jitter z sygnału źródłowego).
Wszystkie wykorzystywane w torze analogowym kondensatory to Nichicon FG „Fine Gold” bocznikowane kondensatorami poliestrowymi typu MMK oraz niskoimpendancyjne kondensatory z polimerów przewodzących do odsprzęgania przetwornika cyfrowo-analogowego. W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny, prostownik diodowy i ponownie kondensatory Nichicon GF „Fine Gold”. Zastosowano osobny, niezależny od stopni analogowych i cyfrowych, zasilacz mikrokontrolera. Szczególną uwagę poświecono kontroli sygnałów sterujących układami scalonymi, aby ograniczyć do minimum wszelkie zakłócenia i szumy.
 • Konwersja cyfrowo-analogowa 16/20/24-bitów przy częstotliwości próbkowania od 32kHz do 192kHz
 • Pięć filtrów cyfrowych dostępnych dla użytkownika
 • Wejścia cyfrowe:
  • USB (16bit 32/44.1/48kHz)
  • Input 1 Optical/Toslink (24 bit 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
  • Input 2 Optical /Toslink (24 bit 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
  • Input 3 Isolated 75 Ohm Co-axial (24 bit 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
  • Input 4 Isolated 75 Ohm Co-axial (24 bit 32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
 • Stopień wejściowy oparty na cyfrowym odbiorniku Wolfsona stabilizowanym zegarem o niskim jitterze
 • Zminimalizowany jitter poprzez synchroniczne taktowanie cyfrowych danych z odbiornika z PLL
 • Para równolegle połączonych przetworników Wolfson WM8742 sterowanych separatorem w podobnej konfiguracji jak w odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis
 • Stopień wyjściowy wzmacniacza z dyskretnym filtrem z wielokrotnym sprzężeniem zwrotnym
 • Wymiary: szerokość 220mm, głębokość 320mm, wysokość 80mm
 • Waga: 4kg
 
W zestawie: Rega DAC, kabel sieciowy.
 
MADE IN ENGLAND
Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: