MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Polecamy
Muarah MU-4 Wzmacniacz Lampowy

Muarah MU-4 Wzmacniacz Lampowy

ID produktu 5717
Producent Magnat
Kategoria Stereo » Wzmacniacze stereo
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 17800 zł
oblicz rate

Muarah MU-4

 

Lampowy wzmacniacz stereo

 

MU-4 to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, w którego stopniu wyjściowym użyliśmy znanych, cenionych i łatwo dostępnych lamp KT88. Na zdjęciu wersja z lampami firmy 

electro-Harmonix. Lampy pracują w ukladzie Push-Pull i fixed-bias z niewielkim 8dB sprzężeniem zwrotnym co pozwoliło osiągnąć moc 50W na kanał i żywe, bardzo dynamiczne brzmienie. Prądy spoczynkowe obu lamp każdego kanału są bardzo precyzyjnie symetryzowane poprzez zastosowanie specjalnego serwo. W efekcie zniekształcenia nieliniowe oraz zakłócenia są bardzo skutecznie eliminowane. Z punktu widzenia użytkownika regulacja sprowadza się jedynie do ustawienia prądu dla jednej lampy w każdym kanale. Niewielki przełącznik z tyłu obudowy pozwala przekształcić skalę poziomu głośności wzmacniacza w precyzyjny miliamperomierz, który znakomicie ułatwia ustawienie zalecanego dla danego typu lamp wyjściowych prądu. Dla KT88 jest to po prostu środek skali. W ten sposób główną wadę układu fixed-bias polegającą na konieczności regularnego sprawdzania i regulowania ustawień prądów spoczynkowych każdej lampy udało się skutecznie ograniczyć. Uniknęliśmy też konieczności stosowania mierników dołączanych z zewnątrz lub – co stosowane jest w wielu wzmacniaczach lampowych – umieszczonych na przednim panelu wzmacniacza. W naszym przypadku absolutnie psułoby to koncepcję wzorniczą urządzenia. Transformatory wyjściowe pracują w układzie ultralinearnym optymalnym dla zapewnienia możliwie małych zniekształceń nieliniowych.

W stopniu sterującym wzmacniacza zastosowano podwójne triody 12BH7 i 6N1P. Transformator zasilający ma moc 400W co gwarantuje duży zapas mocy zasilacza. Napięcie anodowe jest załączane po 30 sekundach od włączenia zasilania. Głośniki są dołączane po kolejnych 15 sekundach. Wydłuża to żywotność lamp oraz zabezpiecza głośniki przed uszkodzeniem. Przedwzmacniacz zbudowany na niskoszumnych wzmacniaczach operacyjnych umożliwia podłączenie trzech źródeł opisanych na przednim panelu jako PH (PHONO), CD i AUX. Wejścia dołączane są cichymi i niezawodnymi przekaźnikami kontaktronowymi. Do dyspozycji jest także wyjście słuchawkowe. I wreszcie prawdziwy klejnot – pilot zdalnego sterowania, solidny, wykonany ze stali nierdzewnej, wyposażony w duże wygodne przyciski z kryształów SWAROVSKIEGO. Pilot umożliwia zdalne przełączanie wejść, regulację głośności oraz aktywację funkcji MUTE. Funkcje te (za wyjątkiem MUTE) są również dostępne w samym wzmacniaczu dyskretnie umieszczone od spodu obudowy tuż pod panelem przednim. Wszystkie elementy obudowy oraz transformatory zostały wykonane przez polskich rzemieślników i zmontowane ręcznie. Z dumą możemy więc napisać „hand made in Poland”

 

  

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: