MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Polecamy
Monitor Audio Silver 6

Monitor Audio Silver 6

ID produktu 3187
Producent Monitor Audio
Kategoria Kolumny i Głośniki » Kolumny podłogowe
Cena za szt.
Dostępność 1 szt.
Cena: 2895 zł
oblicz rate

 

Niesamowity sukces serii RX przełożył się na jeszcze większe zaangażowanie inżynierów Monitor Audio w zaprojektowanie następców tych kolumn, serii mogącej poszczycić się najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i znacznie lepszym brzmieniem. Kluczowe rozwiązania, zapożyczone z flagowych serii Platinum i Gold, zostały przeprojektowane specjalnie pod kątem nowej serii. Warto w niej zwrócić uwagę na nowy, największy model Silver 10 – po raz pierwszy tak duży głośnik w serii Silver. Podczas gdy Silver 1, 2, 6, Center i FX są w dużej mierze powtórzeniem sprawdzonych rozwiązań znanych z poprzedników, o tyle Silver 8 jest teraz trójdrożną konstrukcją, a nowy w rodzinie Silver 10 jest znacznie większym głośnikiem podłogowym z 200 mm przetwornikami basowymi, dającymi głębszy bas i wyższą dynamikę, przydającą się w bardzo dużych pomieszczeniach.

Kolumny dostępne są w szerokiej gamie najwyższej jakości wykończeń: Rosenut, Walnut, Natural Oak, a także w wersjach lakierowanych na kolor czarny i biały fortepianowy, głośniki serii Silver zmieniają standardy w dziedzinie brzmienia systemów hi-fi i kina domowego w twoim domu.

Nowe przetworniki basowe i średniotonowe
W przeciwieństwie do konwencjonalnych membran, w których centrum wycięty jest otwór dla cewki, membrany C-CAM z technologią RST i wgłębieniami upodabniającymi je do piłki golfowej, mają ciągłą, wklęsłą powierzchnię wykonaną z jednego kawałka materiału. Umieszczona pomiędzy membraną a mocnym zawieszeniem cewka jest teraz jeszcze bardziej odporna na długotrwałą pracę z dużymi prądami, co powoduje, że głośniki mogą teraz bez obaw zagrać znacznie głośniej.

Nowy przetwornik wysokotonowy
Zniekształcenia wynikające z kompresji powietrza z tyłu kopułki wysokotonowej w nowej serii Silver zostały wyeliminowane dzięki specjalnej konstrukcji przetwornika C-CAM, na nowo zaprojektowanego specjalnie dla niej. Powietrze jest w nim odprowadzane poza kopułkę do dużej komory, w której jest wytłumiane, dając tym samym niższy rezonans własny. Pasmo przenoszenia nowego tweetera jest w niskim przedziale bardziej wyrównane, dzięki czemu udało się uzyskać delikatniejszy dźwięk i lepsze dopasowanie do przetworników średniotonowych.

Na głośnik Silver 6 składają się 6 calowy przetwornik basowy C-CAM RST oraz 6 calowy przetwornik średnio niskotonowy C-CAM RST w konfiguracji dwu i pół drożnej. Przetworniki osadzone są w odseparowanych komorach akustycznych by zapewnić zróżnicowane brzmienie dla wyższych częstotliwości i szerszego pasma niskotonowego. Rewelacyjna dynamika w połączeniu z naturalną rytmiką soniczną i kontrolowany bas czynią Silver 6 wybitnym łącznikiem dla filmu i muzyki.

Dane techniczne:
 • Budowa dwuipółdrożna
 • Pasmo przenoszenia 35 Hz – 35 kHz
 • Skuteczność (1 W/1 m) 90 dB
 • Impedancja nominalna 8 Ω
 • Moc maksymalna (RMS) 150 W
 • Zalecana moc wzmacniacza 60-150 W
 • Obciążenie głośnika niskotonowego dwie komory niskotonowe z bas-refleksem o różnej częstotliwości, dwa porty HiVe
 • Częstotliwość podziału 700 Hz/2,7 kHz
 • Przetworniki 1 x 150 mm RST (bas)/ 1 x 150 mm RST (środek)/1 x 25 mm złocona C-CAM
 • Wymiary zewnętrzne (bez maskownic i gniazd) 885 x 185 x 263mm
 • Wymiary zewnętrzne (z gniazdami) 885 x 185 x 275mm
 • Wymiary zewnętrzne 936 x 245 x 300mm
 • Waga (sztuka) 16.5kg

Wykończenie high -gloss dostępne w cenie 3145 zł /szt


Cena za 1 sztukę - sprzedaż tylko w parach !!!

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: