MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
IFI Audio iPhono 2 przedwzmacniacz gramofonowy.

IFI Audio iPhono 2 przedwzmacniacz gramofonowy.

ID produktu 5606
Producent IFI Audio
Kategoria Gramofony » Przedwzmacniacze
Cena za szt.
Dostępność 1 szt.
Cena: 2899 zł
oblicz rate

IFI Audio

iPhono 2

 

Przedwzmacniacz gramofonowy.

 

Od wprowadzenia na rynek, oryginalny iPhono stał się przedwzmacniaczem gramofonowym odniesienia w zakresie cenowym do 1000 USD.

Żeby poprawić coś w tym oryginalnym urządzeniu, jednocześnie nie tracąc niczego z jego filozofii, nasz zespół inżynierski wrócił do początku, i zaprojektował iPhono 2 od podstaw. Opracowanie, układ wewnętrzny, części, parametry i co najważniejsze, brzmienie, potwierdziły, że ten wysiłek był wart użytych środków.

 

Wyjątkowo duża rozpiętość wzmocnienia od 36 po 72 dB

 

iPhono2 pozwala na podłączenie każdej wkładki z każdego poziomu cenowego. Maksymalne wzmocnienie to teraz niewiarygodne 72 dB, pozwalające na podłączanie wkładek MC z najniższym możliwym napięciem wyjściowym. Nawet legendarny Ortofon MC-5000 nie wymaga stosowania dodatkowych transformatorów step-up, które degradują dźwięk.

Oryginalny iPhono miał już wyjątkową dynamikę na poziomie 90 dB, która przyprawiała drogie przedwzmacniacze o ciarki na plecach. iPhono 2, z dynamiką na poziomie 106 dB wysforował się na czoło stawki, oferując około 15 dB więcej niż najlepsza konkurencja.

Nawet z takimi nagraniami jak uwertura 1812 Czajkowskiego, dynamika i otwartość brzmienia są nieprawdopodobnie dobre i przeniosą każdy system audio na zupełnie nowy poziom radości ze słuchania.

 

W iPhono2 usprawniliśmy układ wzmacniający w klasie A, TubeState. Jego sercem jest zupełnie nowy wzmacniacz J-FET Burr-Brown Soundplus, wraz z buforem J-FET/BJT.

Ten nowy układ znacząco obniża obciążenie widziane przez główne układy wzmacniające, to poprawia wewnętrzną liniowość pracy i pozwala na napędzenie nawet wymagającej, studyjnej impedancji 600 omów.

Filtrowanie zasilania zostało zwiększone pięciokrotnie. Szumy iPhono2 zostały jeszcze zmniejszone i zbliżają się do granic możliwości dostępnych w temperaturze pokojowej. Aby osiągnąć niższe poziomy szumów należałoby schłodzić układ ciekłym azotem.

Czerpiący z wzorców AMR PH-77 super niski poziom szumów jest naprawdę wyjątkowy. Nie mieści się w regułach swojej klasy cenowej i staje się wyzwaniem dla urządzeń powstających bez jakichkolwiek ograniczeń finansowych.

Papierkiem lakmusowym pokazującym co naprawdę potrafi przedwzmacniacz gramofonowy jest umiejętność wzmacniania sygnału, ale bez wzmacniania szumów. Dlatego polecamy klientom wzięcia iPhono2 do domu i posłuchania jak najgłośniej jest to możliwe. Potem podnieść igłę z płyty i… posłuchać braków szumów, którymi raczą nas inne przedwzmacniacze, niemal bez wyjątku.

Odstęp sygnał-szum jest w iPhono2 o 3 dB większy dla wkładek MC i 10 dB dla wkładek MM niż w oryginalnym iPhono.

Bardziej niż kiedykolwiek, słuchając płyty winylowej, można wsłuchać się w nagranie, z najczarniejszym tłem i każdym niuansem, każdym smaczkiem wyłapanym przez system.

 

Pasmo przenoszenia

10Hz – 100KHz (±0.5dB)

20Hz – 20kHz (±0.2dB)

 

Dynamika

MM (36dB): > 111dB (A-ważone)

MC (60dB): > 106dB (A-ważone)

 

Stosunek sygnał-szum

MM (36dB): > 85dB (A-ważone re. 5mV)

MC (60dB): > 85dB (A-ważone re. 0.5mV)

 

Margines przesterowania

MM (36dB): > 26dB (re. 5mV, @ 1% THD)

MC (60dB): > 22dB (re 0.5mV, @ 1% THD)

 

Przesłuch między kanałami

 
 

Maksymalne napięcie wyjściowe bez zniekształceń

6V (obciążenie >= 600 Ohm, THD

 

Zniekształcenia harmoniczne (THD):

 
 

Impedancja wyjściowa

 
 

Zasilanie

AC 100 – 240V, 50/60Hz

 

Pobór mocy

< 5W (w zestawie zasilacz iPOWER 15v – nie należy używać żadnego innego zasilacza)

 

Wymiary

6.2″ x 2.3″ x 1.1

 

Waga

0.44 lbs.

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: