MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Electrocompaniet The Nordic Tone model 1

Electrocompaniet The Nordic Tone model 1

ID produktu 5193
Kategoria Kolumny i Głośniki » Kolumny podłogowe
Cena za para
Dostępność 0 para
Cena: 96000 zł
oblicz rate

ELECTROCOMPANIET THE NORDIC TONE MODEL 1

 

CENA ZA PARĘ!!!

 

Kolumny trójdrożne

 

Pasmo przenoszenia: 28 - 35000 Hz ±2dB

Skuteczność: 90 dB, re 2.83V @ 1m

Impedancja nominalna: 6 Ohm

Wymiary (SxGxW): 36x52x108 cm

Waga: 75 kg.

 

Nordic Tone Model 1 jest pierwszym produktem powstałym w wyniku jednego z najdłuższych procesów badawczych w zakresie konstruowania zestawów głośnikowych. Wielodyscyplinarny zespół inżynierów, składający się ze specjalistów w dziedzinie projektowania przemysłowego, akustyki, inżynierii i metalurgii pracował wspólnie przez trzy lata w celu opracowania tych wyjątkowych kolumn.

Głównym celem było uzyskanie naturalnego dźwięku w typowym domowym wnętrzu, a przy okazji skupienie się na stworzeniu produktu o zachwycającym, nowoczesnym wyglądzie, który będzie dobrze spełniał swój cel przez wiele kolejnych lat. W sercach prawdziwych entuzjastów muzyki szczególne miejsce zajmuje najwyższej klasy sprzęt audio. Najważniejszą wartością naszych produktów jest ich umiejętność tak naturalnego i nie podkolorowanego przedstawiania dźwięków muzyki, iż słuchacze zamykając oczy mogą poczuć wrażenie przeżywania koncertu w swoim własnym domu.

Dążymy do jak najwierniejszego odtworzenia wszelkich informacji zawartych w muzyce. Ten cel daje naszym klientom możliwość radosnego przeżywania spektaklu muzycznego w swoich czterech kątach. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie kolumn, które staną się pozytywnym elementem wnętrza. Obudowa naszych kolumn zrywa z tradycyjnym i kosztownym przekonaniem, iż musi ona być gruba, a jej ścianki powinny być wykonane z ciężkiego drewna. Uważamy, iż nowoczesna obudowa zestawów głośnikowych powinna być zrobiona z cienkiego, lekkiego a zarazem wytrzymałego materiału, o zaokrąglonym kształcie. Koliste kształty są kluczowe bowiem taka właśnie geometria obudowy zwiększa jej sztywność setki razy w porównaniu do sztywności klasycznych, prostych kształtów.

Powodem naszych poszukiwań cienkiego, lekkiego i wytrzymałego materiału obudowy kolumn było założenie, iż rezonanse wysokiej częstotliwości jakie w nich występują są dużo łatwiejsze do wyciszenia. Połączyliśmy więc 7 mm zewnętrzna aluminiową ściankę z wewnętrzną konstrukcją typu sandwich. Nasza technologia tłumienia rezonansów

opiera się na tych samych założeniach jakie stosowane są w odrzutowcach pasażerskich, w których zaledwie kilka metrów dzieli pasażerów od jednego z najgłośniejszych źródeł dźwięku na Ziemi – silnika odrzutowego. Aby poprawić jeszcze bardziej uzyskane rezultaty, wstępnie ściskamy gotowe obudowy wspornikami o sile nacisku 2500 N. Poza tym absorbery wewnątrz obudowy kolumn mają kształt klinów, zapobiegając dotarciu do tylnej ścianki sonicznych fal odbitych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: