MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Nowość
Definitive Technology SR9080 głośniki surroundowe

Definitive Technology SR9080 głośniki surroundowe

ID produktu 5821
Producent Definitive Technology
Kategoria Kolumny i Głośniki » Surround
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 1699 zł
oblicz rate

Definitive Technology SR9080

Głośniki surroudowe

 

 

Historia serii BP sięga roku 1991, kiedy to Definitive Technology zaprezentował swoje pierwsze kolumny w ofercie – bipolarne BP10, które stały się światowym bestsellerem sprzedażowym, produkowanym do dnia dzisiejszego.

 

 

 

Nowa linia BP9000 to czwarta generacja dziedzictwa jakie pozostawiły po sobie kolumny BP10, czyli pierwszy produkt Definitive Technology, który zadziwił świat bipolarnym układem głośników tzn grających nie tylko do przodu ale także do tyłu, co było podyktowane chęcią uzyskania dużo naturalniejszej sceny dźwiękowej. Wszak żaden instrument nie oddaje dźwięku tylko w jedną stronę, jak czyni to klasyczna kolumna głośnikowa.

 

 

 

Kolejne serie kolumn BP zostały wzbogacone o aktywną sekcję niskotonową, tak aby odtwarzać także najniższe dźwięki instrumentów i ścieżek dźwiękowych w filmach bez konieczności dokupowania oddzielnego subwoofera, co jest kosztowne i zajmuje cenną przestrzeń do życia, a także wymaga wielu starań w celu właściwej regulacji. Definitive Technology uwalnia swoich klientów od wszystkich powyższych problemów oferując kolumny z wbudowanymi subwooferami, idealnie dopasowanymi do reszty głośników w kolumnie.

 

Konstrukcja 2-drożna
Budowa kolumny Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe 2x1cal (1x25.4mm) II generacji z kopułką wykonaną z czystego hartowanego aluminium pokrytego warstwą ceramiczną
Głośniki średnioniskotonowe 2x4.5cala (2x114.3mm) zbudowane w oparciu o opatentowaną technologię Balanced Dual Surround System (BDSS) II generacji oraz o technologię Linear Response Waveguide dla jak najlepszego odtwarzania mikrodetali i lepszego rozpraszania fal dźwiękowych w celu uzyskania w pełni trójwymiarowej sceny muzycznej
Obudowa Niskodyfrakcyjna MDF
Bas-refleks Bok
Membrana pasywna NIE
Impedancja 8 Ohm
Skuteczność 92dB
Zalecana moc wzmacniacza 20 - 200W
Uchwyty w zestawie TAK
Pasmo przenoszenia 40 - 40.000Hz
Wysokość 39.69cm
Szerokość 22.86cm
Głębokość 15.40cm
Waga 5.9kg
Rozpraszanie dźwięku Bipolowe
Gwarancja 24 miesiące

 

 

Najważniejsze cechy modelu SR9080:

  • głośnik wysokotonowy: 1x1cal (1x25.4mm) II generacji z kopułką wykonaną z czystego hartowanego aluminium pokrytego warstwą ceramiczną
  • głośniki średnioniskotonowy: 2x4.5cala (2x114.3mm) zbudowane w oparciu o opatentowaną technologię Balanced Dual Surround System (BDSS) II generacji oraz o technologię Linear Response Waveguide dla jak najlepszego odtwarzania mikrodetali i lepszego rozpraszania fal dźwiękowych w celu uzyskania w pełni trójwymiarowej sceny muzycznej
  • obudowa: niskodyfrakcyjna MDF

 

 

 

Najważniejsze cechy serii BP9000:

Wszystkie kolumny podłogowe serii BP9000 są w pełni zgodne z nowymi standardami kina domowego DTS:X oraz Dolby Atmos. Jest to możliwe dzięki dodatkowemu dwudrożnemu modułowi, na który składa się głośnik średniotonowy i tweeter. Oba przetworniki odpowiadają za generowanie dodatkowych efektów przestrzennych ponad głowami słuchaczy. Moduł występuje jako opcjonalny zakup do modeli BP9020, BP9040 i BP9060, zaś kupując model BP9080 klient otrzymuje moduł już w cenie - zainstalowany na stałe i wykończony szykownym polerowanym aluminium.

 


Wszystkie powyższe technologie upakowano w super-sztywnej obudowie z MDF - niskodyfrakcyjnej, antyrezonacyjnej, wewnętrznie wzmacnianej podwójnej grubości wieńcami. Wykończenie to technologiczny minimalizm oparty o akcenty z aluminium oraz akustycznie obojętny materiał.

 

 

Historia serii BP 

Niedługo po zniszczeniu wieżowców World Trade Center okazało się, że zanieczyszczenia atmosferyczne, które powstały przy katastrofie trwale i nieodwracalnie uszkodziły zabytkowe organy producenta Marshallamp;Ogletre, znajdujące się w kościele pw. Świętej Trójcy w Nowym Jorku.

W związku z tym podjęto decyzję o zainstalowaniu elektronicznego nagłośnienia najwyższej klasy - takiego, które będzie zdolne zastąpić brzmienie cennego zabytkowego instrumentu. Wybór systemu dźwiękowego powierzono najlepszym specjalistom produkującym organy. Decyzja była szybka i jednogłośna - organy zostaną zastąpione przez kolumny Definitive Technology BP10. Każda kolumna BP10 zastąpiła jedną piszczałkę organową. Zespół projektujący podkreślił, że tylko kolumny bipolarne są w stanie zastąpić potężną przestrzenność brzmienia prawdziwych organów.

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: