MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Nowość
Definitive Technology Mythos XTR-SSA5 pasywny soundbar

Definitive Technology Mythos XTR-SSA5 pasywny soundbar

ID produktu 5803
Producent Definitive Technology
Kategoria Kolumny i Głośniki » Soundbary
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 5295 zł
oblicz rate

Definitive Technology Mythos XTR-SSA5 

 

pasywny soundbar

 

Seria pasywnych ultra-płaskich głośników i soundbarów Mythos XTR została wprowadzona na rynek pod hasłem „Future has arrived!”. Potwierdzeniem tego hasła była nagroda CES 2010 dla najbardziej innowacyjnych głośników na świecie.
Mythos XTR to połączenie sprawdzonych przez Definitivea rozwiązań w postaci obudowy z wysokiej klasy tłoczonego aluminium lotniczego oraz unikalnych rozwiązań na skalę światową czyli głośników średnioniskotonowych w opatentowanej technologii XTDD. Całość uzupełnia głośnik wysokotonowy z topowej serii ST/STS - z kopułką wykonaną z czystego aluminium, poddany obróbce cieplnej oraz pokryty powłoką ceramiczną.
Dzięki użyciu pasywnych głośników brzmienie serii XTR można dowolnie kształtować poprzez dobieranie różnorodnej elektroniki. XTR to także odpowiedź dla wszystkich tych, którzy poszukiwali hi-endowych głośników naściennych - zdolnych do zastąpienia podłogowych kolumn kina domowego. Dlatego producent umożliwia zarówno zawiesznie głośników XTR na ścianie, jak i postawienie ich na dedykowane podstawie podłogowej.
Bez względu na podłączoną elektronikę kolumny Definitive Technology Mythos XTR charakteryzują się bardzo dobrym rozpraszaniem zarówno wysokich jak i średnich tonów, wysoką dynamiką oraz szerokim zakresem częstotliwości przy wysokiej ponad 90-decybelowej skuteczności.Dźwięk serii XTR określany jest jako niezwykle rozdzielczy, punktowy i przestrzenny - do złudzenia imitujący rzeczywistość.Do serii Mythos XTR producent zaleca używanie subwooferów SuperCube.
Dlaczego soundbar pasywny? Przytłaczająca większość producentów kina domowego oferuje wyłącznie aktywne soundbary tzn z prostym wbudowanym wzmacniaczem. Definitive Technology stawia na pasywne soundbary, tzn takie, które wymagają oddzielnego amplitunera kina domowego.
Wynika to z faktu, że pasywne soundbary Definitive należą do najlepszych głośników tego typu na świecie. Producent nie przewiduje potrzeby wymiany soundbarów SSA na lepsze - korekta ich brzmienia powinna następować poprzez wymianę amplitunera kina domowego na wyższy model.
Kolejna zaleta pasywnego soundbara to możliwość uzyskania dodatkowych funkcji multimedialnych w kinie domowym dzięki użyciu amplitunera kina domowego. Tradycyjne, aktywne soundbary posiadają bardzo ograniczoną liczbę funkcji. 
Największy minus aktywnych soundbarów to upchanie elektroniki i głośników na małej przestrzeni co wzbudza dodatkowe zakłócenia. Dlateog dążąc do maksymalnej jakości dźwięku swoich soundbarów Definitive Technology zdecydował się na wprowadzenie do oferty głośników pasywnych.
Cechy:
5-kanałowy ultra-płaski, pasywny głośnik ścienny do podwieszenia lub postawienia z głośnikami w unikalnej, opatentowanej technologii XTDD
Idealny do użycia z płaskimi telewizorami
Obudowa: ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności
5-kanałowy soundbar pozwala zastąpić kolumny frontowe, centralną oraz surround.
Sekcja wysokotonowa:
3 głośnik wysokotonowe 1 (2.54 cm)  z kopułką wykonaną z czystego aluminium
Sekcja średnio-niskotonowa:
10 głośników średnio/niskotonowych 3 1/2 (8.89 cm) kopułka wykonana z anodowanego aluminium w opatentowanej technologii XTDD
Wejścia:
5 kanałowy blok połączeniowy

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: