MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Nowość
Definitive Technology Mythos SSA-50 pasywny soundbar

Definitive Technology Mythos SSA-50 pasywny soundbar

ID produktu 5802
Producent Definitive Technology
Kategoria Kolumny i Głośniki » Soundbary
Cena za szt.
Dostępność 0 szt.
Cena: 6195 zł
oblicz rate

Definitive Technology Mythos XTR-SSA50

 

Soundbar pasywny

 

Spatial Array Mythos SSA to seria wielokanałowych soundbarów opartych o opatentowaną technologię Spatial Array, która jest połączeniem inżynierii akustycznej (między innymi technologii binauralnej i HRTF) oraz wiedzy na temat psychoakustyki (między innymi sposobu lokalizacji dźwięku przez ludzkie ucho w zależności od opóźnień).

W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych Spatial Array nie korzysta z odbić dźwięku od ścian, co zazwyczaj mocno ogranicza efekt przestrzenności w pomieszczeniach pozbawionych nieregularnych załamań. Definitive gwarantuje, że technologia Spatial Array zadziała nawet w idealnie kwadratowym i całkowicie niewygłuszonym pomieszczeniu, czyli najbardziej zbliżonym do przeciętnego salonu.

Jakość reprodukcji dźwięku gwarantuje zastosowanie głośników w technologii BDSS, która została opracowana dla kilkukrotnie droższych topowych kolumn Mythos ST/STS. Unikalnym rozwiązaniem w serii soundbarów SSA jest umieszczenie przetwornika wysokotonowego wewnątrz głośników średniotonowych BDSS. Aby osiągnąć zamierzony efekt w postaci braku interferencji tonów średnich i wysokich inżynierowie Definitive Technology przeprowadzili szereg modelowań komputerowych, które pozwoliły ustalić neutralną względem siebie geometrię obu głośników.

Sam przetwornik wysokotonowy to topowa konstrukcja znana z serii Mythos ST/STS wyposażona w aluminiową kopułkę - obrabianą cieplnie i pokrytą materiałem ceramicznym.

Obudowa to najwyższej klasy ręcznie polerowane aluminium wykorzystywane w lotnictwie, które znakomicie wygląda oraz gwarantuje wygaszanie wszelkich wibracji.
Dźwięk serii SSA określany jest jako niezwykle rozdzielczy, punktowy i przestrzenny - do złudzenia imitujący rzeczywistość.

Producent zaleca do soundbara aktywny subwoofer ProSub 800
Dlaczego soundbar pasywny? Przytłaczająca większość producentów kina domowego oferuje wyłącznie aktywne soundbary tzn z prostym wbudowanym wzmacniaczem. Definitive Technology stawia na pasywne soundbary, tzn takie, które wymagają oddzielnego amplitunera kina domowego.
Wynika to z faktu, że pasywne soundbary Definitive należą do najlepszych głośników tego typu na świecie. Producent nie przewiduje potrzeby wymiany soundbarów SSA na lepsze - korekta ich brzmienia powinna następować poprzez wymianę amplitunera kina domowego na wyższy model.

Kolejna zaleta pasywnego soundbara to możliwość uzyskania dodatkowych funkcji multimedialnych w kinie domowym dzięki użyciu amplitunera kina domowego. Tradycyjne, aktywne soundbary posiadają bardzo ograniczoną liczbę funkcji.

Największy minus aktywnych soundbarów to upchanie elektroniki i głośników na małej przestrzeni co wzbudza dodatkowe zakłócenia. Dlateog dążąc do maksymalnej jakości dźwięku swoich soundbarów Definitive Technology zdecydował się na wprowadzenie do oferty głośników pasywnych.

Cechy:
5-kanałowy pasywny soundbar wyposażony w 12 głośników oraz opatentowaną technologię Spatial Array™
Zastosowana opatentowana technologia Spatial Array™ optymalizująca dźwięk przestrzenny
Idealny do użycia z płaskimi 50 telewizorami oraz większymi
Obudowa: ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności
Sekcja wysokotonowa:
3 głośnik wysokotonowe 1 (2.54 cm) z kopułką wykonaną z czystego aluminium, poddany obróbce cieplnej oraz pokryty powłoką ceramiczną
Sekcja średniotonowa:
3 głośniki średnio/niskotonowe 4 1/2 (11.43 cm) opatentowana technologia Balanced Dual Surround System (BDSS) poprawiająca szczegółowość dźwięku
Sekcja pełnopasmowa:
2 głośniki dalekiego zasięgu 4 1/2 (11.43 cm) Balanced Dual Surround System (BDSS)
Sekcja surround:
4 głośniki surround 3 1/4 (8.26cm) z wysokiej jakości basem
Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-200W na kanał
Wejścia:
Głośnikowe 5 par
Towar jest nowy, w oryginalnym opakowaniu. Pochodzi od Polskiego oficjalnego dystrybutora i jest z Polską 24 miesięczną gwarancją!

 

Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: