MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
raty
przelewy24
Promocja
Chario Syntar 530R Wyprzedaż ekspozycji !!

Chario Syntar 530R Wyprzedaż ekspozycji !!

ID produktu 3182
Producent Chario
Kategoria Kolumny i Głośniki » Kolumny podłogowe
Cena za szt.
Dostępność 2 szt.
Cena: 2199 zł
3495 zł
oblicz rate

PROMOCJA !! WYPRZEDAŻ EKSPOZYCJI SKLEPU!!

Sprzęt nowy z pełną gwarancją!!

 

Chario Syntar 530R - kolumny podłogowe

Kolumna podłogowa - głośnik wysokotonowy z miękką kopułką Silver Soft Tweeter o średnicy 27 mm/160 mm głośnik średniotonowy z polimerową membraną Double Flex/160 mm głośnik niskotonowy z polimerową membraną Double Flex


Syntar to nowa seria firmy Chario, zastępująca dotychczasowe serie Silhouette, Silverette, Premium, Hiper, Piccolo Classic oraz Piccolo High Tech. Seria ta będzie dostępna w dwóch wariantach wykończeń:

 • w klasycznych obudowach, z krawędziami składanymi pod kątem 90 stopni,
 • w obudowach z naturalną okleiną, z zaokrąglonymi krawędziami z drewna (nazwa tej linii brzmi: Syntar R).

 

Po co dwa rodzaje wykończeń?

Zastosowanie dwóch rodzajów wykończenia w kolumnach Chario jest całkiem łatwe do zrozumienia, jeśli weźmiemy pod uwagę sukces dwóch starszych linii tego producenta – Silhouette i Silverette. Inżynierowie Chario, wykorzystując zdobyte przy nich doświadczenia chcieli przygotować nowy produkt, będący krokiem naprzód jeśli chodzi o badania nad akustyką, który byłby skierowany do tych samych odbiorców, co starsze linie. Stąd ostre krawędzie, podobne rozmiary i ten sam zakres cenowy. Można więc w prosty sposób łączyć w systemach wielokanałowych starsze i nowe kolumny.

Chciano jednak w jakiś sposób zróżnicować wygląd kolumn z nowej serii tak, aby można ją było dopasować do różnego typu wnętrz, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Tak powstała seria Syntar R z okleiną z naturalnego drewna i drewnianymi elementami narożnymi.

 

Skąd nazwa Syntar?

Nazwa Syntar ma swoją historię. Inżynierowie Chario dali nowej serii tę nazwę po to, aby podkreślić pomysł, z jakim została zaprojektowana. Seria Syntar pojawiła się po raz pierwszy dwadzieścia lat temu, odnosząc ogromny sukces, zarówno jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, jak i o reakcję specjalistycznych magazynów audio. Nazwa wzięła się z połączenia „SYNergistic” i „TARgets”, opisujących techniczne założenia serii. Nazwa ta wskazuje, że połączenie portu bas-refleksu i jego, definiowanej przez stopy, odległości od podstawy gwarantują taki sam dźwięk i takie same przetwarzanie basu w każdym pomieszczeniu i przy dowolnym ustawieniu kolumny. Stopy, wykonane ze specjalnego rodzaju gumy, absorbują znaczną część drgań generowanych przez głośniki.

 

Główne założenia konstrukcyjne

Badania nad otoczeniem akustycznym, studia nad psychoakustyką, analiza ludzkiej percepcji – wszystko to doprowadziło do powstania nowych membran głośników średniotonowych i niskotonowych. Kształt membran o nazwie Double Flex został dobrany mając na względzie naukowe przesłanki. Ma on na celu poprawę emisji energii przez membranę, zmniejszenie „nerwowości” dźwięku i mniejsze zmęczenie towarzyszące słuchaniu muzyki, przy lepszej definicji i analityczności dźwięku. Dopracowano także głośnik wysokotonowy, korzystając z doświadczenia zebranego przy głośnikach z serii Academy. Zmniejszono w nich zniekształcenia i w synergiczny sposób połączono z polimerowymi głośnikami niskośredniotonowymi.

 

Jak skonstruowana jest obudowa

Także obudowy zostały skonstruowane inaczej niż to się robiło w przeszłości. Nawet ostre krawędzie, składanych pod kątem 90 stopni wykonywane są przy wykorzystaniu zupełnie innej techniki niż do tej pory – obudowa jest przez to sztywniejsza i mniej podatna na drgania niż przy klasycznej technice. Podobnie jak wszystkie inne kolumny Chario, tak i seria Syntar jest ręcznie produkowana we Włoszech. Nowa seria będzie produkowana w nowej fabryce w Zogno, małym miasteczku blisko Bergamo, 20 km od kwatery głównej w Merate.

 

PRZETWORNIKI – krótkie wprowadzenie

Kolumny Chario korzystały zawsze z przetworników, których nie ma na rynku – wszystkie były projektowane w laboratoriach Chario i wykonywane w fabrykach Chario. Specjalną uwagę przyłożono także do dostawców poszczególnych elementów, z których potem składa się gotowy przetwornik. Wybrani podwykonawcy muszą ściśle trzymać się założeń i zaleceń Chario. Oznacza to, że każdy głośnik jest w 100% zgodny z zapotrzebowaniem i że żadnego nie można kupić na tzw. wolnym rynku.

Głośniki niskośredniotonowe zastosowane w serii Syntar zostały od początku do końca zaprojektowane w laboratoriach Chario, osobiście przez ich szefa, pana Mario Marcello Murace, z parametrami Thiela i Smalla w roli głównej. Każdy podzespół, począwszy od aluminiowego karkasu cewki, aż do specjalnej harmonijki dolnego zawieszenia głośnika, przez wybór górnego zawieszenia, aż do molekularnego składu kleju i dobroci ruchomych części. Dotyczy to także magnesów AlNiCo, zniekształceń intermodulacyjnych i harmonicznych, najniższych w tym zakresie cenowym, osiągniętych dzięki membranom Double Flex.

Wszystko to w połączeniu ze niezwykle dopracowaną zwrotnicą sprawia, że udało się w serii Syntar R osiągnąć nowy poziom w jakości dźwięku.

Polimerowe membrany Double Flex nie mają nakładki przeciwpyłowej – cała membrana wykonana jest z pojedynczego elementu.

 

Głośnik wysokotonowy został opracowany bezpośrednio na bazie kopułki T32 (seria Academy) i ma identyczny kształt membrany. Ma średnicę 27 mm i wykonana jest z jedwabiu pokrytego aluminiowym pyłem. Ta konkretna technologia znacząco zmniejsza zniekształcenia harmoniczne – są najniższe w tej kategorii cenowej. Neodymowy magnes, aluminiowy karkas cewki umożliwiają znakomite wytracanie ciepła, ważne ze względu na niski punkt podziału zwrotnicy.

 

Specyfikacja:

 • Sposób obciążenia głośnika niskotonowego: wentylowana NRS
 • Budowa: trójdrożna
 • Skuteczność: 89 dB (1 m/2,83 V rms)
 • Pasmo przenoszenia (-3 dB): 45-20 000 Hz
 • Punkt podziału zwrotnicy: 200/1390 Hz
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30-140 W
 • Wymiary (HxWxD): 950 x 225 x 290 mm

 

 • Podana cena brutto dotyczy 1 sztuki.
 • Produkt dostępny wyłącznie jako para.
Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: