MENU
Salon Bose Katowice Infolinia (32) 256-03-40
Interesuje Cię tematyka audio-video? Chcesz realizować swoją pasję? Studio Hi-Fi poszukuje pracownika ! Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej. 32 256 03 40 lub 533 257 199
raty
przelewy24
Promocja
Chario Syntar 530R Wyprzedaż ekspozycji !!

Chario Syntar 530R Wyprzedaż ekspozycji !!

ID produktu 3182
Producent Chario
Kategoria Kolumny i Głośniki » Kolumny podłogowe
Cena za szt.
Dostępność 2 szt.
Cena: 2199 zł
3495 zł
oblicz rate

PROMOCJA !! WYPRZEDAŻ EKSPOZYCJI SKLEPU!!

Sprzęt nowy z pełną gwarancją!!

 

Chario Syntar 530R - kolumny podłogowe

Kolumna podłogowa - głośnik wysokotonowy z miękką kopułką Silver Soft Tweeter o średnicy 27 mm/160 mm głośnik średniotonowy z polimerową membraną Double Flex/160 mm głośnik niskotonowy z polimerową membraną Double Flex


Syntar to nowa seria firmy Chario, zastępująca dotychczasowe serie Silhouette, Silverette, Premium, Hiper, Piccolo Classic oraz Piccolo High Tech. Seria ta będzie dostępna w dwóch wariantach wykończeń:

 • w klasycznych obudowach, z krawędziami składanymi pod kątem 90 stopni,
 • w obudowach z naturalną okleiną, z zaokrąglonymi krawędziami z drewna (nazwa tej linii brzmi: Syntar R).

 

Po co dwa rodzaje wykończeń?

Zastosowanie dwóch rodzajów wykończenia w kolumnach Chario jest całkiem łatwe do zrozumienia, jeśli weźmiemy pod uwagę sukces dwóch starszych linii tego producenta – Silhouette i Silverette. Inżynierowie Chario, wykorzystując zdobyte przy nich doświadczenia chcieli przygotować nowy produkt, będący krokiem naprzód jeśli chodzi o badania nad akustyką, który byłby skierowany do tych samych odbiorców, co starsze linie. Stąd ostre krawędzie, podobne rozmiary i ten sam zakres cenowy. Można więc w prosty sposób łączyć w systemach wielokanałowych starsze i nowe kolumny.

Chciano jednak w jakiś sposób zróżnicować wygląd kolumn z nowej serii tak, aby można ją było dopasować do różnego typu wnętrz, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Tak powstała seria Syntar R z okleiną z naturalnego drewna i drewnianymi elementami narożnymi.

 

Skąd nazwa Syntar?

Nazwa Syntar ma swoją historię. Inżynierowie Chario dali nowej serii tę nazwę po to, aby podkreślić pomysł, z jakim została zaprojektowana. Seria Syntar pojawiła się po raz pierwszy dwadzieścia lat temu, odnosząc ogromny sukces, zarówno jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, jak i o reakcję specjalistycznych magazynów audio. Nazwa wzięła się z połączenia „SYNergistic” i „TARgets”, opisujących techniczne założenia serii. Nazwa ta wskazuje, że połączenie portu bas-refleksu i jego, definiowanej przez stopy, odległości od podstawy gwarantują taki sam dźwięk i takie same przetwarzanie basu w każdym pomieszczeniu i przy dowolnym ustawieniu kolumny. Stopy, wykonane ze specjalnego rodzaju gumy, absorbują znaczną część drgań generowanych przez głośniki.

 

Główne założenia konstrukcyjne

Badania nad otoczeniem akustycznym, studia nad psychoakustyką, analiza ludzkiej percepcji – wszystko to doprowadziło do powstania nowych membran głośników średniotonowych i niskotonowych. Kształt membran o nazwie Double Flex został dobrany mając na względzie naukowe przesłanki. Ma on na celu poprawę emisji energii przez membranę, zmniejszenie „nerwowości” dźwięku i mniejsze zmęczenie towarzyszące słuchaniu muzyki, przy lepszej definicji i analityczności dźwięku. Dopracowano także głośnik wysokotonowy, korzystając z doświadczenia zebranego przy głośnikach z serii Academy. Zmniejszono w nich zniekształcenia i w synergiczny sposób połączono z polimerowymi głośnikami niskośredniotonowymi.

 

Jak skonstruowana jest obudowa

Także obudowy zostały skonstruowane inaczej niż to się robiło w przeszłości. Nawet ostre krawędzie, składanych pod kątem 90 stopni wykonywane są przy wykorzystaniu zupełnie innej techniki niż do tej pory – obudowa jest przez to sztywniejsza i mniej podatna na drgania niż przy klasycznej technice. Podobnie jak wszystkie inne kolumny Chario, tak i seria Syntar jest ręcznie produkowana we Włoszech. Nowa seria będzie produkowana w nowej fabryce w Zogno, małym miasteczku blisko Bergamo, 20 km od kwatery głównej w Merate.

 

PRZETWORNIKI – krótkie wprowadzenie

Kolumny Chario korzystały zawsze z przetworników, których nie ma na rynku – wszystkie były projektowane w laboratoriach Chario i wykonywane w fabrykach Chario. Specjalną uwagę przyłożono także do dostawców poszczególnych elementów, z których potem składa się gotowy przetwornik. Wybrani podwykonawcy muszą ściśle trzymać się założeń i zaleceń Chario. Oznacza to, że każdy głośnik jest w 100% zgodny z zapotrzebowaniem i że żadnego nie można kupić na tzw. wolnym rynku.

Głośniki niskośredniotonowe zastosowane w serii Syntar zostały od początku do końca zaprojektowane w laboratoriach Chario, osobiście przez ich szefa, pana Mario Marcello Murace, z parametrami Thiela i Smalla w roli głównej. Każdy podzespół, począwszy od aluminiowego karkasu cewki, aż do specjalnej harmonijki dolnego zawieszenia głośnika, przez wybór górnego zawieszenia, aż do molekularnego składu kleju i dobroci ruchomych części. Dotyczy to także magnesów AlNiCo, zniekształceń intermodulacyjnych i harmonicznych, najniższych w tym zakresie cenowym, osiągniętych dzięki membranom Double Flex.

Wszystko to w połączeniu ze niezwykle dopracowaną zwrotnicą sprawia, że udało się w serii Syntar R osiągnąć nowy poziom w jakości dźwięku.

Polimerowe membrany Double Flex nie mają nakładki przeciwpyłowej – cała membrana wykonana jest z pojedynczego elementu.

 

Głośnik wysokotonowy został opracowany bezpośrednio na bazie kopułki T32 (seria Academy) i ma identyczny kształt membrany. Ma średnicę 27 mm i wykonana jest z jedwabiu pokrytego aluminiowym pyłem. Ta konkretna technologia znacząco zmniejsza zniekształcenia harmoniczne – są najniższe w tej kategorii cenowej. Neodymowy magnes, aluminiowy karkas cewki umożliwiają znakomite wytracanie ciepła, ważne ze względu na niski punkt podziału zwrotnicy.

 

Specyfikacja:

 • Sposób obciążenia głośnika niskotonowego: wentylowana NRS
 • Budowa: trójdrożna
 • Skuteczność: 89 dB (1 m/2,83 V rms)
 • Pasmo przenoszenia (-3 dB): 45-20 000 Hz
 • Punkt podziału zwrotnicy: 200/1390 Hz
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30-140 W
 • Wymiary (HxWxD): 950 x 225 x 290 mm

 

 • Podana cena brutto dotyczy 1 sztuki.
 • Produkt dostępny wyłącznie jako para.
Zapytaj o lepszą cenę
Zobacz inne: